A december 2-án kezdődő Európa-bajnokságra készülő magyar nőikézilabda-válogatott 33-21-re nyert az osztrák csapat ellen a szombathelyi Pannon-kupa nyitó fordulójában.

eredmény, 1. forduló:
Magyarország - Ausztria 33-21 (16-8)
Szombathely, 2000 néző
v.: Barnaowski, Lemanovicz (lengyelek)
Magyarország: Herr O., Pastrovics (kapusok) - Balogh Ba. 3, Bulath 5, Csáki 2, Görbicz 3, Kovacsicz 1, Sopronyi 2, Szamoránsky P. 2, Szucsánszki 3 (3), Szűcs 1, Tomori 4, Vérten 3, Vincze 4.
Ausztria: Blazek, Herbst, Schilk (kapusok) - Bösch, Budecevic 1, Engel 11 (5), Flandorfer, Grossberger, Hödl, Magelinskas 1, Plach, Scheffknecht 6, Simkunaite 1, N. Stumvoll, Thurner 1.

A kapusok remeklése miatt sok kimaradt helyezettel indult a mérkőzés. A 10. percben 3-1 volt az állás, ekkor már mindkét csapat időt kért.

A folytatásban egyértelműen a hazaiak akarata érvényesült, 7-1-re és 12-5-re is vezettek, ráadásul a szünetig nagyobb lett a különbség.

A második félidő sem hozott változást: mindenki játéklehetőséget kapott, és a 47. percben 25-15 lett az állás. Jött is az osztrák időkérés, de a vendégek hátránya tovább nőtt.