A Nyugati főcsoport csapata simán nyert Kelet ellen az NBA All Star-gáláján, magyar idő szerint hétfő hajnalban Phoenixben. A mérkőzés legértékesebb játékosának járó címen ketten - a 27 pontos Kobe Bryant és a 17 pontos Shaquille O'Neal - osztoztak.

NBA All-Star-mérkőzés:
Nyugat - Kelet 146-119 (34-27, 38-40, 38-24, 36-28)
pontszerzők:
K. Bryant 27, A. Stoudemire 19, S. O'Neal 17, C. Paul 14 (14 gólpassz), P. Gasol 14, B. Roy 14, T. Parker 14, D. Nowitzki 8, T. Duncan 6, D. West 6, C. Billups 5, Jao Ming 2, illetve L. James 20, D. Wade 18, P. Pierce 18, D. Howard 13, K. Garnett 12, M. Williams 12, R. Allen 8, R. Lewis 8, D. Harris 6, A. Iverson 2, D. Granger 2

A keletiek kezdték jobban a meccset, a nyugatiak az első 11 dobásból kilencet elrontottak, és örülhettek, hogy csak tízpontos hátrányban voltak, amikor Phil Jackson időt kért.

Ekkor az első negyed fele még hátravolt, Jackson beküldte O'Nealt, Nyugat pedig egy 19-0-s sorozattal átvette a vezetést. A második negyedben még fej fej mellett haladtak a csapatok, a szünet után viszont fokozatosan növelte előnyét a nyugati alakulat.

O'Neal már tíz pont fölötti előnynél tért vissza, és nyolc ponttal járult hozzá a vezetés felduzzasztásához, összesen 17 pontig jutott (11 perc alatt). Bryanttel anno három bajnoki címig vezették a Lakerst, most pedig közösen kapták meg a meccs legjobbjának járó díjat (MVP), mindketten harmadszor részesültek az elismerésben.

Ezzel csatlakoztak két legenda, a szintén háromszoros All Star MVP-díjas Michael Jordan és Oscar Robertson mellé, a csúcstartó Bob Pettit, akit négyszer választottak a gála legjobbjának.

Az 58. jutalomjátékot 16 382 szurkoló látta az arizonai városban, a párharc jelenlegi állása: 35-23 a Kelet javára. Érdekes, hogy 1973 óta minden gálán mindkét csapat átlépte a 100 pontos határt.