A szombathelyi Arena Savariában rendezik április 4-5-én a férfikosárlabda Magyar Kupa négyes döntőjét - ez a magyar szövetség székházában tartott csütörtöki licit lezárása után dőlt el.

A Falco SZOVA KC-Szombathely honlapja szerint a klub 13,1 millió forinttal nyerte el a rendezés jogát. A sorsolás alapján az elődöntőben a házigazda Falco a Polaroid-Lami-Véd-Körmenddel, a Pécsi VSK-PANNONPOWER pedig a Szolnoki Olaj KK-val játszik majd.

Az Euroliga legjobb négy csapata közé jutott Sopron 54 ponttal nyert a Cegléd ellen az UNIQA nőikosárlabda NB I csütörtöki mérkőzésén.

A meccs pályaválasztója eredetileg a Cegléd volt, de mivel lemondott erről a jogáról, a találkozót Sopronban rendezték.

eredmény, női NB I:
Ceglédi EKK - MKB-Euroleasing Sopron 58-112 (16-33, 11-29, 17-22, 14-28)

Az Albacomp könnyedén nyert a Hegyvidék otthonában az UNIQA férfikosárlabda NB I csütörtöki mérkőzésén.