Kanada 5-1-re nyert Norvégia ellen a svájci jégkorong-világbajnokság középdöntőjében. A legutóbbi vébén ezüstérmet szerző tengerentúliak 1-1 után az első harmad végén percek alatt eldöntötték a meccset, és ezzel a csoportjuk élén zárnak, amennyiben hétfő este legalább egy pontot szereznek a finnek ellen.

Eredmény, jégkorong-világbajnokság, középdöntő, F csoport:
Kanada - Norvégia 5-1 (3-1, 2-0, 0-0)
Zürich-Kloten, Kloping Arena, 4023 néző
gól: Lombardi (4:40, emberelőnyből, gólpassz: Doughty, Mason), Hamhuis (17:08, Doughty), Stamkos (18:03, St. Louis, Doan), Spezza (20:37, Weber, Fisher), Doughty (32:07, Armstrong, Upshall), illetve Zuccarello Aasen (12:53, ee., Bastiansen, Ask)
kapusok: Mason 29 védés/30 lövés, illetve Lysenstoen 16/20, Grotnes 26/27
kiállítások: 4, illetve 16 perc

A magyar-dán meccset követő Kanada-Norvégia találkozóra félháznyi közönség gyűlt össze a Kolping Arenaban, a mieink mérkőzésén tapasztalt hangzavarhoz képest olyan csöndes volt a publikum, mintha pénzbüntetés járt volna a szurkolásért. Az ötödik percben aztán hallatszott némi tapsolgatás, amikor Kanada megszerezte a vezetést, a juharlevelesek emberelőnyben játszottak, és a Mason kapustól induló akciót a megugró Lombardi fejezte be, finoman eltéve a korongot Lysenstoen lábai között.

A felkészülési időszakban a magyar válogatott által kétszer is legyőzött norvégok bátran mentek előre, Mason biztosan nem fázott, mert jöttek a lövések egymás után a kapujára. A 13. percben létszámfölényes helyzetből született meg a meccs második gólja is, ezt azonban a norvégok szerezték: a Masonról kipattanó korongot Zuccarello Aasen szinte az alapvonalról emelte a léc alá.

Kanada nem hagyhatta ezt annyiban, és a 18. percben megint magához ragadta a vezetést, Hamhuis félpályáról indulva szólózott egyet, és ütemtelen lövésével kicsit talán meglepte Lysenstoent. Kevesebb mint egy perccel a vb-ezüstérmes második gólja után jött a harmadik is, a tavalyi draft első választottja, a Tampa Bayben játszó Stamkos zúzott nagy kapásgólt a jobboldali bedobókörből.

A góloktól végre kissé magához tért a bágyadt közönség, bár a legnagyobb ovációt az egyik játékmegszakítás közben történtek kapták: két cowboykalapos, kanadai mezbe öltözött fiatalember idézte fel a Túl a barátságon című filmet, amikor csókolózást imitáltak a kalap mögé bújva a kivetítőn feltűnt "kiss" feliratra reagálva.

A korcsolyák még alig hagytak nyomot a szünetben felújított jégen, amikor a második harmad elején Kanada ismét betalált, a szemfüles Spezza vágta be a kapusról elékerülő korongot. A skandinávok egyre nehezebben tartották a lépést a kanadaiakkal, egymást követték az emberelőnyök, mégis azonos létszámnál érkezett az ötödik tengerentúli gól, a drafton Stamkos után elkelt Doughty egy villámgyors csuklómozdulattal lőtte ki a jobb sarkot, felavatva ezzel a Lysenstoen helyére érkezett Grotnest.

A harmadik harmad elején az egyik vonalbíró ismerkedett meg közelebbről a koronggal, egy kanadai felszabadítás ugyanis arcon találta, jobb híján a kiállított játékostól kérte el a törülközőt, hogy csillapítsa a vérzést. A meccs lényeges kérdései ekkorra már eldőltek, a juharlevelesek néha azért ritmust váltottak a kényelmes játszadozás közben, és ilyenkor úgy kerültek helyzetbe, ahogy akartak, de a koncentráció ekkor már hiányzott.

A vége így 5-1 lett Kanadának, amelynek egy pontot kell szereznie a finnek elleni utolsó meccsen ahhoz, hogy csoportja élén végezzen.