A továbbjutás szempontjából fontos mérkőzésen kikapott a Pick Szeged a vendég spanyol Valladolidtól a férfi kézilabda Bajnokok Ligája 4. fordulójában vasárnap, így a magyar csapat nagyon nehéz helyzetbe került.

Férfi BL, A csoport, 4. forduló:
Pick Szeged - Valladolid (spanyol) 23-30 (12-15)

A nemrég edzőt váltott Szeged jól kezdett, csak a 7. percben, 3-0 után kapott gólt. Az előny sokáig megmaradt, de a spanyolok fokozatosan megtalálták az ütőképes támadósorukat, és a 18. percben fordítottak. Később többször emberhátrányba kerültek a hazaiak, ám az időkérés sem segített rajtuk, így háromgólos hátránnyal vonultak pihenőre.

A folytatásban sok energiát mozgósított a Szeged, de nem tudott közelebb férkőzni riválisához. A Valladolid biztosan őrizte, sőt tovább növelte előnyét a lefújásig.

A Szeged jövő vasárnap a Montpellier otthonában lép pályára.

Mivel a csoportból az első négy jut tovább a 16 közé, és a Tisza-partiak csak a pont nélküli görög PAOK Szalonikit előzik meg, ezért most már bravúrra is szükségük lesz.