Az MKB Veszprém kiütéses győzelmet aratott szombaton a vendég bosnyák Boszna Szarajevó felett a férfi kézilabda Bajnokok Ligája 5. fordulójában, és jobb gólkülönbségének köszönhetően a csoport élére került.

Eredmény, férfi BL, 5. forduló:
MKB Veszprém - Boszna Szarajevó (bosnyák) 35-18 (22-7)
Veszprém, 5000 néző
v.: Hascik, Otapka (szlovákok).
Veszprém: Peric, Fazekas (kapusok) - Eklemovic 3, Gulyás 4, Iváncsik G. 4, Iváncsik T. 4, Korazija 4, Lusnyikov, Mirkovic 1, Pérez, Sesum 5, Sulic 7, Terzic 1, Vilovski 2
Szarajevó: Efendic, Grahovac, Uvodic (kapusok) - Banic 2, Bozoljac 1, Doborac 4, Kapisoda 1, Medjic 2, Melic 3, Nekic, Ovcina 2, Pucelj 1, Veselinov, Vrazalic 2
hetesek: 0/0, illetve 0/0
kiállítások: 10, illetve 10 perc

Mocsai Lajos vezetőedző a mérkőzés előtt három hiányzóról beszélt: Lapcevic ugyan bemelegített, de nem lépett pályára, csakúgy, mint Vujin, de a bokáját fájlaló Korazija végül tudta vállalni a játékot.

Forrás: foto24.hu

A mérkőzés előtt a csapat Fair Play-díjat vehetett át Kamuti Jenőtől, majd egyperces gyászszünettel Garai Pálra, a klub a napokban elhunyt munkatársára emlékeztek.

A Veszprém parádésan játszott az első félidőben, gyakorlatilag tetszés szerint érte el góljait, Öt perc sem telt el, máris időt kellett kérnie Irfan Szmajlagics edzőnek, a hazaiak ugyanis 5-0-s előnyre tettek szert.

Az első bosnyák gólra 7 perc 7 másodpercet kellett várni (6-1), de az eddig komoly eredményeket felmutató Szarajevónak továbbra sem sikerült semmi.

A második játékrészben a tetemes előny birtokában már a cserék is szóhoz jutottak a hazai oldalon, ám így is folytatódott a közönségszórakoztató játék. A végeredmény 35-18 lett, ezzel a magyar bajnok csoportja élére állt.

A Veszprém jövő szombaton Szarajevóban lép pályára.