A december 5-én kezdődő kínai világbajnokságra készülő magyar nőikézilabda-válogatott 27-25-re nyert a holland csapat ellen a Pannon-kupa 1. fordulójában, csütörtökön Tatabányán.

Eredmény, Pannon-kupa, 1. forduló:
Magyarország - Hollandia 27-25 (16-13)
Tatabánya, 1500 néző
v.: Horváth, Marton
Magyarország: Herr O., Triffa (kapusok) - Balogh Barbara 2, Bódi 1, Bogdanovics, Bulath 3, Kovacsics 5, Orbán, Szabó V. 4, Szekeres, Szucsánszki 6/5, Tomori 2, Tóth K., Tóth T. 1/1, Vincze 1, Zácsik 2
Hollandia: Van der Wal, Burrekers 1, (kapusok), Abbingh, Bont 4, Deen 3, van Dort, Galouza, Goos, van der Heijden 4, Hilster, Lamein 4/2, Roelofs, Snelder 3, van der Wissel 6/3
hetesek: 6/6, illetve 6/5
kiállítások: 8, illetve 14 perc

A hazaiak 3-1-es vezetése után sorozatban négyszer voltak eredményesek a hollandok, erre időt kért Mátéfi Eszter szövetségi kapitány. Ezt követően sikerült fordítani, de elszakadni nem lehetett, mert jól tartották magukat a vendégek, illetve sok volt a pontatlanság. A szünet előtt Kovacsics révén megnyugtatóbb lett az előny.

A második félidő elején keményebben játszottak a hollandok, és a 44. percben egyenlítettek (22-22), és ebben a szakaszban még a kapusuk is gólt dobott. Az újabb időkérés ismét hatásosnak bizonyult, gyorsabbak lettek a támadások, a védelem pedig jól zárt, így sikerült diadalmaskodni.

Rossz hír, hogy Kovacsics bokasérülést szenvedett, és az utolsó negyedórában már nem is játszhatott.