A magyar férfikézilabda-válogatott döntetlent ért el a vb-második horvát csapat ellen a bécsújhelyi nemzetközi torna csütörtöki nyitómérkőzésén.

Eredmény, Interwetten-kupa, 1. forduló:
Magyarország - Horvátország 30-30 (16-13)
Bécsújhely, 1000 néző
v.: Reisinger, Kaschütz (osztrákok)
Magyarország: Fazekas, Mikler (kapusok) - Eklemovics 5, Gál 4, Grebenár 2, Gulyás 1, Ilyés 2, Iváncsik G. 3, Iváncsik T., Krivokapics 4/3, Laluska 6, Nagy K. 1, Schuch 1, Törő, Zubai 1
Horvátország: Carapina, Sego (kapusok) - Balic 2, Bicanic, Buntic 2, Cupic 9/5, Duvnjak 2, Gojun 2, Kopljar 1, Lackovic, Maric, Mataija, Strlek 2, T. Valcic, Vori 9, Vukovic, Zrnic 1
hetesek: 5/3, illetve 5/5
kiállítások: 4, illetve 4 perc

Álmosan kezdte a mérkőzést a magyar válogatott, Iváncsik Gergő hetest hibázott, a horvátok pillanatok alatt 5-1-es vezetésre tettek szert, ami nem sok jót ígért a folytatásra. A 10. perctől sikerült kicsit stabilizálni a védekezést, s előbb a 14. percben Gál révén egyenlítettünk, 7-6-ra pedig már nálunk volt az előny.

11-11 után az utolsó öt percet sikerült alaposan megnyomni, Csoknyai István kapitány időkérése jót tett a csapatnak, amely Krivokapics vezérletével 16-13-as előnyt harcolt ki a szünetre.

A fordulás után a 49. percig tartott ki az előny, akkor zsinórban négy gólt szerzett a horvát együttes, s 23-21-es hátrányról 25-23-as előnyt csinált. A hajrá izgalmaiban végig ott volt a lehetőség az egyenlítésre, ám ehhez végül a dudaszó pillanatában elengedett Laluska-bomba szükségeltetett, aki 12 méterről talált a kapuba (30-30).

A másik mérkőzésen:
Lengyelország - Ausztria 32-26 (13-11)

A tornán szereplő mind a négy válogatott ott lesz a január 19-én rajtoló ausztriai kontinensviadalon.