A már továbbjutott MiZo Pécs 2010 könnyedén legyőzte a francia Lille-t szerdán a női kosárlabda Euroliga tizedik, utolsó csoportkörében. A Sopron hazai pályán három ponttal kikapott a Prahától, így épphogy lemaradt a nyolcaddöntőről. A szintén búcsúzó Szeged Brnóban szenvedett vereséget.

Eredmény, 10. forduló, B csoport:
MiZo Pécs 2010 - Lille (francia) 94-42 (23-9, 24-9, 23-4, 24-20)
A magyar csapat legjobb dobói: Vajda 29, Quigley 12, Fegyverneky 11, Ohlde 10

A Pécs már páholyból figyelte a zárókör küzdelmeit, mivel múlt héten a Gospic legyűrésével már bejutott a nyolcaddöntőbe. A Lille hazai legyőzése ezzel együtt nem jelenthetett problémát a baranyaiaknak, ugyanis a franciák 1/8-as mutatóval a B csoport utolsó helyén szerénykedtek.

A találkozó fényesen igazolta az erőviszonyokat, a házigazdák ugyanis 14-2-re elhúztak, majd Vajda Anna vezetésével fokozatosan 20 pont fölé tornázták a különbséget. A franciák kiváló edzőpartnernek bizonyultak, és egy félidő alatt mindössze 18 pontot hoztak össze, a félidőben 47-18 volt az állás.

Az izgalommentes folytatás gyakorlatilag egyszemélyes Vajda-bemutatóvá alakult - a nézők nagy örömére -, a különbség a harmadik negyedben már 40 pontot is meghaladta, Füzy Ákos tanítványai végül simán besöpörték a győzelmet.

A pécsiek 4/6-os mérleggel zárták az alapszakaszt, és a B csoport negyedikjeként jutottak tovább a nyolcaddöntőbe.