Az éllovas ZTE kikapott a szolnoki rangadón a férfi kosárlabda NB I szombati játéknapján, így 23. mérkőzésén elszenvedte első vereségét. A ZTE ugyanakkor már az előző fordulóban megszerezte az alapszakasz első helyét, így a rájátszásban - a további eredményektől függetlenül - végig pályaelőnye lesz riválisaival szemben.

Eredmény, férfi NB I, 23. forduló:
Szolnoki Olaj KK - Zalakerámia-ZTE KK 83-82 (22-23, 13-11, 25-25, 23-23)
Legjobb dobók:
Taylor 32, Barro 18, Báder 13, illetve Watson 19, Hinnant 16, Wilson 14, Kámán 13

Az ismét egészséges Báder Mártonnal felálló szolnokiak kezdték jobban a rangadót, ám 5-2-es vezetésükről 10-5-re fordítottak a veretlenül éllovas - és az alapszakaszt már megnyerő - vendégek. Óriás csata zajlott a Tiszaligeti Sportcsarnokban, a ZTE-ben a vasárnapi All Star-gála legjobbjává választott és a zsákolóversenyben diadalmaskodó Calvin Watson ezúttal nem villogott. Fej-fej mellett haladtak a csapatok, a félidőben a tabella második helyén álló házigazdáknál volt az előny (35-34).

Fordulás után a Szolnok már tíz pontra is meglépett (48-38), ám ismét fordított a ZTE, amely az utolsó negyed derekán nyolcpontos vezetésre tett szert. A hajrában két pontra olvadt a vendégek előnye (80-82), ekkor jött a nemrég érkezett Kammron Taylor, és egy triplával eldöntötte a találkozót. A ZTE 22 sikert követően első vereségét szenvedte el a bajnokságban. A találkozó hőse és legjobbja, a Szolnokot erősítő Taylor 32 pontig jutott.

A Falco KC Szombathely csapata az első félidőben szenzációsan játszva 70 pontig jutott, s végül nagyon fölényesen legyőzte a hazai pályán játszó Dombóvárt.