1996 óta először, fennállása során negyedik alkalommal nyerte meg a férfi kosárlabdázók Magyar Kupáját a ZTE, miután a szombati döntőben 91-74-re legyőzte a Falco-Szova KC-t.

Döntő:
Zalakerámia-ZTE - Falco-Szova KC 91-74 (24-20, 25-24, 22-12, 20-18)
legjobb dobók: Timberlake 19, Tóth 16, Kámán 15, Wilson 15, Trepák 10, illetve Dies 30, Frazier 16, Wilson 11

Óriási hangulatban és iramban kezdődött a kupadöntő, a nyitónegyedben jobbára a ZTE akarata érvényesült, főként Kámánnak köszönhetően. A folytatásban rákapcsoltak a szombathelyiek, és Dies vezetésével a 15. percre kiegyenlítettek (35-35). Bár sztárlégiósaik közül Hinnant, Wilson és az All Star-gála legjobbjává választott Watson sem remekelt, a félidő hátralévő része ismét a zalaiaké lett. Nagyszünetben 49-44 volt az állás.

Fordulás után egy pontra felzárkózott a Falco, ám jött Wilson, és nemsokára már 66-53-at mutatott az eredményjelző. A pénteki elődöntőben a Sopront csak hosszabbítás után legyőző vasi csapat valamivel fáradtabbnak tűnt, a zárónegyed már 71-56-ról indult. Az egyoldalú hajrában Wilson triplájával 22 pontra nőtt a különbség, ekkor a közönség zalai része már "kupagyőztest" skandált, és úgy is lett: az NB I alapszakasza után Völgyi Péter együttese - 1996 után először - megnyerte az MK-t is, fennállása során negyedszer. A Falco sorozatban harmadik kupadöntőjét bukta el.

A bronzérmet a házigazda Albacomp szerezte meg, miután a harmadik helyért rendezett mérkőzésen hét ponttal legyőzte a Sopront.