A Pécs hazai pályán 69-65-re nyert az alapszakaszgyőztes, egyben címvédő Sopron ellen a női kosárlabda NB I döntőjének keddi második mérkőzésén, ezzel 2-0-ra vezet az egyik fél harmadik sikeréig tartó sorozatban. A párharc következő mérkőzését pénteken rendezik Sopronban.

Eredmény, döntő, 1. mérkőzés:
MiZo Pécs 2010 - MKB-Euroleasing Sopron 69-65 (15-18, 25-11, 10-19, 19-17)
A legjobb dobók:
Quigley 19, Sarok 12, Krnjic 11, illetve Toliver 21, Eördögh 13, Holt 11, Horti 10
A párharc állása: 2-0 a Pécs javára.

A finálé pénteki nyitányán a legutóbb bronzérmes baranyaiak meglepetésre 83-77-re nyertek Sopronban, főként Allie Quigley 25 pontja révén. A pécsi folytatást a címvédő vendégek kezdték jobban, ám a sérült amerikai Nicole Ohldet továbbra is nélkülöző Füzy-csapat 5-6 után egy 8-0-ás rohamot mutatott be.

Nem maradt el a válasz: a nyitónegyed végén 15-18-at mutatott az eredményjelző. A folytatásban sok hiba és kihagyott lehetőség jellemezte a meccset, mígnem 28-27-nél a házigazdák ismét robbantottak, és egy 9-0-s sorozatot mutattak be. A félidőben 40-29 volt az állás.

Térfélcsere után a soproni Jelena Milovanovic négy hibával a kispadra kényszerült, Székely Norbert tanítványai 47-32-ről mégis 47-41-re felzárkóztak, főként Kristi Tolivernek köszönhetően. Ideiglenesen megint nőtt a különbség, de a 30. percben Eördögh Edit fontos kosaraival már 50-48 állt a nagyórán.

Az utolsó szakasz derekán bekövetkezett, amitől a fekete-fehér szurkolók tartottak: a vendégek ismét fordítottak (55-56). A hajrában óriási triplapárbaj zajlott a pályán, fél perccel a vége előtt 67-65-re vezetett a mecsekaljai alakulat. Iványi Dalma értékesített büntetőire már nem érkezett válasz, így a Pécs 2-0-ra elhúzott a párharcban.

Füzy Ákos, a Pécs vezetőedzője: "Nagy taktikai csatán vagyunk túl, a Sopront nem lehet csak úgy hipp-hopp elkapni. Kiegyenlítettük az ellenfél pályaelőnyét, öröm volt nézni Quigley játékát, ráadásul a közönség szárnyakat adott a nehéz pillanatokban. Háromszor kell nyerni a döntőben, és nekem mindegy, hol szerezzük meg a harmadik győzelmet."

Székely Norbert, a Sopron vezetőedzője: "Nem dőlt el még semmi, élet-halál meccsre készülünk otthon. Ma visszajöttünk vert helyzetből, ez erőt kell, hogy adjon a folytatáshoz."