Nem jutott be a dániai Világkupa elődöntőjébe a magyar nőikézilabda-válogatott, amely mindkét félidő elején borzalmasan játszva 29-26-os vereséget szenvedett Franciaország legjobbjaitól.

Eredmény, női Világkupa, A csoport, 3. forduló:
Magyarország - Franciaország 26-29 (12-14)
Aarhus, 500 néző
v.: Pavicevic, Raznatovic (montenegrói)
gól: Görbicz 8/1, Bulath 5, Szucsánszki 4, Tóth T. 2, Kovacsicz 2, Orbán 2, Vincze 1, Vérten 1, Mehlmann 1, illetve Ayglon 4, Pineau 4, Goudjo 3, Dembele 3, Deroin 3, Signate 3, Lacrabere 3, Piejos 2, Baudouin 2/1, Kanto 1, Mendy 1
hetesek: 1/1, illetve 3/1
kiállítások: 12, illetve 8 perc

A franciák ellen csak győzelemmel juthatott Világkupa-elődöntőbe a magyar nőikézilabda-válogatott. A két válogatott legutóbb éppen egy éve, az aarhusi tornán találkozott egymással: akkor az együttes 24-16-ra győzött.

Ott lehetett a benevezett keretben a dánok ellen bokasérülést szenvedett Görbicz Anita is, de ugyanúgy a kispadon kezdett, mint Pálinger Katalin, a kapuban ezúttal Herr Orsolya jutott szóhoz.

Idegesen kezdett az együttes, Goudjo és Dembele remekül élt a gyors indításokkal, Signate a 8. percben már 4-0-ra növelte az előnyt. A 9. percben érkezett is a pályára Bulath, valamint Görbicz, az első magyar gólt a győriek klasszis irányítója jegyezte több mint tíz perc után (1-4).

"Abból, amit megbeszéltünk, semmit sem csináltok" - dühöngött Mátéfi Eszter szövetségi kapitány, aki Piejos találata után 1-6-nál a 12. percben időt kért, s a több ütközésre hívta fel a figyelmet.

Összekapta magát az együttes, Bulath, majd Szucsánszki bombáit követően 7-5-re sikerült felkapaszkodni, gyorsan időt is kért az ellenfél szakvezetője, Olivier Krumbholz.

A helyzet azonban szerencsére nem változott, Herr jól védett, Szucsánszki találata után Bulath a 19. percben egyenlíteni tudott (7-7).

Az utolsó tíz percben fej fej mellett haladtak a csapatok, 12-12 után végül azért vonulhattak kétgólos előnnyel szünetre a franciák, mert Pineau két gyors indulással kihasználta Tomori kiállítását (12-14).

A második játékrészt ugyan Szucsánszki átlövésgólja vezette be, de a franciák két gyors találattal válaszolva 16-13-ra, majd 17-14-re elhúztak. Pálinger érkezett a kapuba, Szucsánszki kétperces büntetése alatt Signate, Ayglon, illetve Kovacsicz talált be (15-19).

Előnyben sem ment, Ayglon kétperces kisbüntetése alatt Dembele hagyott faképnél mindenkit, ötre növelve az előnyt (15-20), majd átlövését követően Piejos is betalált. Mátéfi sem bírta tovább a szenvedést, 15-22-es állásnál időt kért.

Herr visszaállt a kapuba, Görbicz és Vérten gyors egymásutánban betalált, s miután a franciák előkészítetlenül lövöldöztek, Mehlmann góljánál ismét felcsillant a remény (18-22). Herr hetest védett, Kovacsicz szemfülesen bepofozott egy kipattanót, a 4-0-s rohamnak végül a balkezes Lacrabere két góllal vetett véget (19-24).

Herr hiába védett kiválóan (többek között Baudouin büntetőjét is hárította), a sok emberhátrány és a kihagyott lehetőségek miatt nem tudott közelebb lopakodni a csapat. Kanto beállósgóljával 26-20-ra nőtt a különbség, s bár Orbán, illetve Tóth révén meglódult a támadójáték, csak kozmetikázni lehetett az eredményen.

A mindkét félidő elején bemutatott rövidzárlat miatt csak a tisztes helytállásra futotta a csapat erejéből, amely 29-26-os vereségével nem jutott be a Világkupa elődöntőjébe.