Hiába vezetett hat góllal, s volt még a 48. percben előnyben a Pick Szeged férfikézilabda-csapata, mégis kikapott a fehérorosz Dinamo Minszk otthonában a férfi kézilabda Bajnokok Ligája 2. fordulójában.

Eredmény, férfi BL, C csoport, 2. forduló:
Dinamo Minszk (fehérorosz) - Pick Szeged 33-29 (13-16)
Minszk, 3000 néző.
A Szeged gólszerzői: Sulc 7, Törő 5, Beocanin 4, Katzirz 3, Lékai 3, Stranovsky 3, Butenko 2, Herbert 1, Zubai 1.

A meccset két szegedi gól vezette be, s bár rövid időre fordítani tudtak a hazaiak (10. perc: 4-3), Sulcot, Beocanint és Törőt nem tudták tartani. 10-6-nál időt kértek a fehéroroszok, de ez sem zavarta meg a magyar együttest, amely Katzirz találatával a 25. percben már hat góllal vezetett (9-15). A felállt fal ellen tanácstalan volt a hazai együttes, a szünetre Puhuszki vezérletével mégis felzárkóztak három gólra (13-16).

A második félidő elején Butenko két góljával 18-13-ra nőtt a Szeged előnye, de az erősebb fokozatba kapcsoló Minszk megkezdte a felzárkózást. Olyannyira, hogy a 42. percben Silovics révén sikerült is egyenlíteni (21-21), s bár a 48. percben Törő találatánál még előnyt regisztrálhattunk, 24-25-nél elfogyott a tudomány és az erő.

Az utolsó 12 percet a hazaiak Onufrijenko vezérletével 9-4-re nyerték, végül 33-29-re hozták a találkozót.

A Szeged jövő vasárnap a dán Aalborgot forgadja.