Hazai győzelemmel kezdte meg szereplését a női Euroligában a Pécs 2010 kosárlabdacsapata, miután csütörtökön nagy csatában megverte a lett Rigát.

Eredmény, 1. forduló, A csoport:
Pécs 2010 - Riga (lett) 66-60 (19-10, 17-17, 19-16, 11-17)
a magyar csapat legjobb dobói:
Quigley 15, Griffin 11, Nagy-Bujdosó 10

A pécsi Euroliga-nyitányon a rigai edző már a 4. percben időt kért, mivel tanítványai ekkorra 8-0-s hátrányba kerültek. A magyar bajnoknál főként a válogatott Fegyverneky és Nagy-Bujdosó volt elemében, aminek köszönhetően 19-10-re végződött a nyitónegyed.

A folytatásban csakhamar 10 pont fölé nőtt a különbség, s bár a túloldalon Zellous szórta a kosarakat, a félidőben 36-27 volt az állás.

Térfélcsere után, egy rossz földre érkezés következtében harcképtelenné vált a lettek (és a mezőny) legjobbja, a 21 pontos Zellous. Távollétében az ugyancsak amerikai és rendkívül erőszakos Hollingsworth vette át a karmesteri pálcát, ezzel együtt 30 perc elteltével 12 pont volt a házigazdák előnye (55-43).

A zárószakaszban a vendégek nagy hajrával 3 pontra felzárkóztak (60-57), de ennél közelebb már nem tudtak kerülni a remekül összpontosító baranyaiakhoz.

Zeljko Djokic együttese jövő szerdán a lengyel Krakówhoz látogat.