Fazekas Nándor zseniális kapusteljesítményével és a visszatérő negyvenéves átlövő, Pérez Carlos vezérletével csodálatos győzelmet aratott a magyar férfikézilabda-válogatott Németország ellen a svédországi világbajnokság második középdöntő-mérkőzésén. A 27-25-ös sikert nem lehet sokáig ünnepelni, kedden Spanyolország ellen újabb nehéz mérkőzés jön.

Eredmény, férfikézi-vb, középdöntő, 2. mérkőzés:
Magyarország - Németország 27-25 (10-12)
Jönköping, 1000 néző
v.: Olesen, Pedersen (dánok)
gól: Iváncsik G. 5/1, Pérez 5, Iváncsik T. 5, Mocsai T. 4, Harsányi 3/3, Ilyés 2, Császár 2, Zubai 1, illetve Kaufmann 5, Kraus 4/3, Glandorf 4, Gensheimer 3, Preiss 2, Pfahl 2, Sprenger 2, Grötzki 1, Haass 1, Heinl 1
hetesek: 6/4, illetve 3/3
kiállítások: 10, illetve 8 perc

Élő közvetítés

A magyar válogatott számára az életben maradás volt a tét a németek elleni középdöntő-mérkőzésen, győzelemmel ugyanis megtarthatta volna esélyét a nyolc közé jutásra, azaz elérhette volna a minimális célként kitűzött 7. helyet. A két csapat korábban 23 alkalommal találkozott egymással, a mérlegünk elég szerény: 3 győzelem és 3 döntetlen mellett 17-szer szenvedtünk vereséget.

A keretben annyi változás történt, hogy a szakvezetés Gulyás Péter helyére benevezte Pérez Carlost, a bemelegítésnél viszont sajnos megsérült Gál Gyula, így Fazekas mellett felforgatott kezdő hatossal vágott neki az együttes a mérkőzésnek. Schuch a világbajnokságon talán először támadásban is pályán volt, Pérez pedig nem a kispadon kezdett, hanem azonnal bemutatkozhatott.

Fantasztikusan kezdett az együttes, az első hét percben csak a magyarok voltak a pályán. Fazekas kiválóan védett, a hatosfal tökéletesen működött, a blokkolások és labdaszerzések mellett a támadójáték sem akadozott. 3-0 után 4-1-re alakult az eredmény, Heiner Brand nem véletlenül toporzékolt, s kért időt.

Forrás: AFP

Ez az egyperces pihenő kizökkentette a játékosokat, ettől kezdve jöttek a hibák. A jó védekezés mellett a támadójátékkal akadt több baj: sajnos egy hetes mellett ziccerek maradtak ki, az 50 százalék felett védő Bittert sikerül naggyá tenni.

Gensheimerék egy 0-6-os szériát produkálva 7-4-re fordítottak, s bár 8-8-nál még sikerült utolérni az ellenfelet, a félidő 12-10-es német vezetéssel zárult.

Szünet után úgy tűnt, 30 percnyi bemelegítés kellett Péreznek, aki teljesen más formában érkezett ki a második játékrészre. Hetest és kiállítást harcolt ki, számtalan gólpasszt adott, végül öt góllal zárt, a támadójátékhoz rengeteget tett hozzá. Talán nem annyit, mint az eksztázisban védő Fazekas, aki bravúrt bravúrra halmozott.

Forrás: AFP

14-14-nél sikerült utolérni az ellenfelet, a németek sem a hatosfallal, sem 5+1-es védekezésre váltva nem tudtak megzavarni bennünket, így 21-19-es hátránynál, 12 perccel a lefújás előtt Heiner Brand időt kért.

Ha Harsányi belövő a hetest, akár háromra is nőhetett volna az előny, ehelyett sikerült a németeknek az egyenlítés. 21-21 után már csak magyar előnyt láthattunk, az utolsó percben Császár eldöntötte a mérkőzést, noha még Iváncsik Tamás és Gensheimer is betalált.

Magyarország 27-25-ös győzelemmel megtartotta esélyét az alapcél, a legjobb hét közé kerülésre, kedden Spanyolország következik.

Mocsai Lajos szövetségi kapitány: "Fantasztikus mérkőzésen vagyunk túl, aki a francia meccs után kritikát mondott, annak látnia kellett, ott a második félidőben már erre a meccsre pihentettem a játékosokat. A pihenőnap elemzése és edzése jó lehetőség volt a felkészülésre, amit a gyakorlatban is meg tudtunk valósítani. Csapatunk folyamatosan javul, a németek elleni győzelem óriási fegyvertény."

6. Norvégia 0

A francia és a spanyol csapat már elődöntős, a dán és a svéd válogatott vasárnap biztosította helyét a legjobb négy között.