NBA-döntő: Dallasban nyerve vette át a vezetést a Miami

A Miami Heat nagy hajrával nyert a Dallas Mavericks vendégeként az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokság (NBA) 65. döntőjének harmadik mérkőzésén, ezzel 2-1-re vezet a négy sikerig tartó párharcban.

Eredmény, döntő, 3. mérkőzés:
Dallas Mavericks - Miami Heat 86-88 (22-29, 20-18, 22-20, 22-21)
a legjobb dobók:
Nowitzki 34, Terry 16, Marion 10, illetve Wade 29, Bosh 18, James 17, Chalmers 12
Az egyik fél negyedik sikeréig tartó párharc állása: 2-1 a Miami javára.

A múlt keddi nyitányt a Miami nyerte, majd csütörtökön az első bajnoki címére hajtó Dallas óriási hajrával győzött Floridában, és 1-1-gyel utazott haza a folytatásra. A harmadik felvonás a texasiak számára indult jobban, főként a rájátszásban 28,1-es pontátlaggal büszkélkedő német Dirk Nowitzki révén. Az első negyed mégis a Dwyane Wade vezette Heaté lett, a nagyszünetig a korábban a címvédő Los Angeles Lakerst 4-0-ra kiütő hazaiak csak faragni tudtak a hátrányon. A félidőben 42-47 volt az állás.

Térfélcsere után a vendégek Pekingben olimpiai bajnok szupertriójából LeBron James és Chris Bosh is kitett magáért, de az utolsó szakasz már csak 64-67-ről indult. Ebben a Mavs 72-72-nél utolérte ellenfelét, amely egy 7-0-s sorozatot mutatott be, de ez sem volt elég a sorozatban 36. büntetőjét is érvényesítő Nowitzki ellen.

Az utolsó perc 86-86-tal kezdődött, és mivel Bosh duplájára már nem érkezett válasz, az alapszakaszelső Chicago Bullst is búcsúztató Heat összesítésben 2-1-es vezetéshez jutott.

A négy győzelemig tartó finálé negyedik mérkőzésére magyar idő szerint szerdán hajnali 3 órakor kerül sor, szintén Dallasban.