A félidőig még szoros volt az állás, a harmadik negyedtől azonban nem tudta tartani a lépést az ausztrálokkal a magyar nőivízilabda-válogatott, amely 10-9-re kikapott, így nem jutott be a legjobb nyolc közé a sanghaji világbajnokságon.

nyolcaddöntő:
Ausztrália - Magyarország 10-9 (3-2, 2-2, 3-1, 2-4)
a magyar góldobók:
Drávucz, Bujka, Szücs, Keszthelyi 2-2, Poszkoli 1

Az ausztrálok valamennyi játékrész végén vezettek, a magyar válogatott azonban az első negyedben két emberhátrányt is kibekkelt, és Bujka és Drávucz góljaival tartotta a lépést (2-3).

A második negyed elején egy sakk-mattra kijátszott emberelőny végén Keszthelyi egyenlített, majd Szűcs ötöséből a vezetést is sikerült átvenni, félidőre azonban ismét a maga javára fordította az állást az ellenfél (4-5).

A mérkőzés a harmadik negyedben dőlt el, ekkor négy gólra elhúzott Ausztrália, amiből Bujka révén csak egyet sikerült lefaragni (8-5).

A zárófelvonásban is tartották a számukra megnyugtató különbséget az ausztrálok, akik a végén már ki is engedhettek egy kicsit, így végül 10-9-re nyertek, és jutottak be a negyeddöntőbe.

Merész András csapata - mely csoportharmadikként került a nyolcaddöntőbe - a folytatásban a 9-12. helyért játszhat, hétfőn Spanyolország lesz az ellenfele.