A második mérkőzését is megnyerte az MKB Veszprém a férfi kézilabda Bajnokok Ligájában. Mocsai Lajos vezetőedző csapata szombaton a vendég dán Bjerringbro-Silkeborgot győzte le 32-25-re.

Eredmény, férfi BL, 2. forduló, B csoport:
MKB Veszprém - Bjerringbro-Silkeborg (dán) 32-25 (17-11)
Veszprém, 4000 néző
v.: Dalibor Jurinovic, Marko Mrvica (horvátok)
gól: Vujin 8, Császár 6, Sulic 4, Terzic 4, Ilyés 2, Iváncsik T. 2, Perez 2, Gulyás 1, Iváncsik G. 1, Laluska 1, Vilovski 1, illetve Petersen 6, Kirkegaard 5, Arrhenius 3, Baagö 3, Hansen 3, M. Nielsen 2, Tuzolana 2, Schmidt 1

Az első fordulóban a lengyel Kielce otthonában diadalmaskodó MKB Veszprém nem lehetett nyugodt, első hazai ellenfele ugyanis az a dán Bjerringbro-Silkeborg volt, amely otthon óriási csatára kényszerítette a Ciudad Realból Atlético Madriddá váló spanyol sztáralakulatot és csupán három góllal maradt alul.

A korai gólváltás után sorozatban háromszor volt eredményes az MKB, majd két dán találatot követően visszaállt a korábbi különbség. A vendégek könyörtelenül kihasználtak minden hibát, így nem volt esély a komolyabb előny kiharcolására. Még 9-5 után sem, mert gyorsan 10-8-ra módosult az állás.

A továbbra sem tudta redukálni a hibák számát a Veszprém, és a 20. percben 11-10 állt az aréna eredményjelzőjén. A hazaiak cserékkel frissítettek, a dánok ezt nem bírták, és 13-10-nél időt kértek. Ám nem állt meg a hazai henger, így hatgólos előnnyel vonult pihenőre a Mocsai-csapat.

Forrás: Foto24.hu

Az addig is remeklő Alilovic bravúrjával indult a második félidő, és a kapus a továbbiakban is nagymértékben járult hozzá ahhoz, hogy együttesének ne kelljen idegeskednie. A támadásokban sokkal jobb volt a Veszprém, gyakorlatilag minden posztról sikerült betalálni.

A 40. percben 22-16 volt az állás, és végképp megroppant a Silkeborg. A folytatásban már minden bejött a magyar bajnoknak, és a hátralévő időben gálázott, végül 32-25-re nyert.

A Veszprém jövő szombaton az Atlético Madrid otthonában lép pályára.

A csoport másik két mérkőzését, a Füchse Berlin-Kielce, illetve az Atlético Madrid-sehovszki Medvegyi összecsapást vasárnap rendezik