Bejutott a rájátszásba az osztrák jégkorongligában (EBEL) a Sapa Fehérvár AV19, miután utolsó hazai alapszakasz-mérkőzésén 3-1-re legyőzte vasárnap a sereghajtó szlovén Acroni Jesenicét.

Osztrák hokiliga:
Sapa Fehérvár AV19 - Acroni Jesenice (szlovén) 3-1 (1-1, 2-0, 0-0)
a magyar csapat gólszerzői: Ladányi (8.), Kovács (22.), Vas (38.)

A Volán már pénteken bejuthatott volna a rájátszásba - ehhez egyetlen pont kellett volna -, ám 7-6-ra kikapott a vendég Olimpija Ljubljanától. Azon a meccsen egy négy-öt fős csoport botrányt okozott, és amint a klub közleményben jelezte, a szakosztályvezetés garantálja, hogy ezek a személyek többé nem látogathatják a hazai mérkőzéseket.

Az Alba Volán Szurkolók Közössége vasárnap adta át azt az összegyűjtött 3000 eurót id. Ocskay Gábor szakosztály-igazgatónak, amelyet az EBEL fegyelmi bizottsága szabott ki a klubra a Salzburg elleni találkozón történt atrocitás miatt.

Akárcsak két nappal ezelőtt, most is a bemelegítés alatt kitört a vendégek kapuja mögötti plexi, emiatt megint közel negyedórát csúszott a rajt. A sereghajtó csak az első harmadban tudta megnehezíteni a szinte végig komoly mezőnyfölényben lévő hazai gárdát, amelyet a találkozó végén vastaps köszöntött.

A Volánnak ez az ötödik szezonja az EBEL-ben, és második alkalommal jutott a playoffba. A kiírás alapján a magyar alakulat a legjobb hatba került, innen folytatja előbb a középszakaszt jövő vasárnaptól, majd az igazi rájátszásban a hathoz csatlakozik az alsóház (7-11. hely) legjobb két csapata.