Visszavágott a Győr a litvániai vereségért az Euroligában

A Győr hazai pályán megszerezte harmadik győzelmét csütörtökön a litván Kaunas ellen a női kosárlabda Euroliga 12. fordulójában.

Eredmény, A csoport, 12. forduló:
UNI Seat Győr - Kaunas (litván) 90-70 (20-19, 27-15, 19-18, 24-18)
a magyar csapat legjobb dobói:
Ciglar 32, Rasheed 22, Hollingsworth 13

Az A csoportban 2/9-es mutatóval sereghajtó Győrnek remek alkalma nyílt javítani mérlegén, ugyanis a Kaunas ugyancsak 2/9-es mutatóval szerénykedett, egyben a magyar csapat vissza is vághatott a litvániai 71-51-es vereségért. Az első negyed még kiegyenlített játékot hozott, aztán felpörögtek a válogatott kerettag Rasheed vezette házigazdák, és a félidőben már 47-34 volt az állás.

A nagyszünet után ismét egyenrangú ellenfél lett a balti csapat, az újonc Győrnél ekkor Ciglar és Hollingsworth is megszórta magát, az utolsó játékrész 66-52-ről indult. Ebben a vendégek hat pontra felzárkóztak, ám Ciglar triplái megnyugtatták Füzy Ákos tanítványait, akik végül magabiztosan szerezték meg szezonbéli harmadik sikerüket.

A győriek jövő szerdán a cseh Prahához látogatnak.