Hiába vezetett még a 39. percben is a címvédő francia férfikézilabda-válogatott, végül csúnya, 29-22-es vereséget szenvedett Horvátországtól a szerbiai Európa-bajnokság középdöntőjében. A horvátok ezzel - köszönhetően a magyarok vereségének - bejutottak a legjobb négy közé.

Elintézte Izlandot, Eb-elődöntős a spanyol kéziválogatott

Az Eb-kudarc miatt lemondott a világ egyik legjobb kézilabdaedzője

Közösségi oldalon szívatták a szerb kéziszurkolókat

Eredmény, II. középdöntő-csoport, 2. forduló:
Franciaország - Horvátország 22-29 (12-11)
Újvidék
v.: Abrahamsen, Kristiansen (norvégok)

Első félidő:

A horvátok kezdték a mérkőzést, az első bravúrt Omeyer mutatta be, Abalo pedig góllal kezdett (1-0), Lackovic egyenlített (1-1). Joli büntetőből ismét a franciáknak szerzett vezetést (2-1), Lackovic újra egyenlített (2-2), majd egy labdaszerzést követő gyors támadás végén Nincevic talált be (2-3).

A hetedik perc végén Barachet egyenlített (3-3), Kopljar betörésből lőhetett ziccert (3-4), Sorhaindo a beállós helyéről egyenlített ismét (4-4), majd a 11. percben Karabatic passzából a vezetést is visszavette a franciáknak (5-4).

Kopljar nem hagyta meglépni az ellenfelet (5-5), majd Cupic lőtt szép gólt lerohanásból, igaz, a szélsőt Bingo csúnyán meglökte, ezért ápolni kellett az alapvonalnál. A 12. percben tudott először játékba avatkozni Alilovic, a veszprém horvát játékosa a kapujára tartó hatodik lövést tudta hárítani.

Cupic duplájára Bingo válaszolt (6-7), a 16. percben Guillaume Gille ziccerben a kaput sem találta el. nem lehetett azt mondani, hogy sziporkáztak a felek, a visszafogott franciák csak azért tudták tartani a szoros eredményt, mert a védekezésük jól működött.

A 19. percben Kopljar előtt nem tudott összezárni a fal (6-8), Guillaume Gille válaszlövését Alilovic könnyedén paskolta a kapu fölé. Lackovic már harmadik átlövését vágta Omeyer kapujába, 9-6-ra megléptek a franciák. Narcisse szépített (7-9).

A horvát kapitány, Slavko Goluza a 21. percben időt kért, de ez saját csapatát zavarta meg: Duvnjak kapufáját követően Bertrand Gille szerzett gólt (8-9), Abalo pedig egyenlített (9-9). Sőt, a 24. percben Bertrand Gille góljával már ismét a franciáknál volt az előny (10-9), Omeyer pedig védte az egyedül kapura törő Kopljar löketét, majd Lackovic átlövését. A másik oldalon Narcisse kapott egy kis lökést Balictől, így Alilovic hárítani tuzdott, a bírók pedig továbbot intettek.

A 26. percben húsz másodperc alatt két horvát helyzet maradt ki, közte Karabatic, majd Fernandez adta el teljesen érthetetlen módon a labdát - a flógos futamból csak a gól hiányzott. A csendet Fernandez törte meg egy bombagóllal (11-9).

Forrás: AFP/Kisbenedek Attila

Több, mint nyolc perc gólcsend és 0-5-ös szakasz után Vukovic jelentkezett horvát találattal (11-10), Narcisse bombájára Alilovic sem ért oda (12-10). Az utolsó percben Musa szépített (12-11), 14 másodperccel a lefújás előtt Claude Onesta is időt kért, de Narcisse lövése kapu fölé szállt.

Második félidő:

az első kiállítást Gojun szedte össze, a franciák emberelőnyben nehezen boldogultak, Fernandez csak 50 másodperc elteltével talált be (13-11). A nyitottabb francia védelem ellenszerét Kopljar betörésből találta meg (13-12), majd Barachet masírozott a kapuig (14-12).

Aztán Cupic harmatgyenge kísérletét fogta Omeyer, Karabatic hasonló próbálkozását könnyedén blokkolták a horvátok. Cupic újabb lövése már utat talált Omeyer lábai között a kapuba (14-13), Barachet válaszát Alilovic lábbal védte be (15-13). Aztán ismét Cupic villant kétszer, egyszer szélről, egyszer kontrából, máris iksz (15-15).

Az újabb francia hetest Joli immáron Losertnek lőtte (16-15), Duvnjak egalizált (16-16). A középen tömörülő támadás megoldására Bingo vállalkozott, aki a balszélről felkanyarodva lőtt szép gólt (17-16). A 40. percben Vori egyenlített (17-17), majd Alilovic nagy védését követően Kopljar ismét a horvátoknak szerzett vezetést (17-18).

Alilovic úgy tűnt, magára talált újabb védését követően Vori harcolt ki büntetőt, amit Cupic a kapus hóna alatt vágott a hálóba (17-19). Barachet szerencsés góllal szépített, lövése a bal kapufáról Alilovic hátsójára, onnan pedig a hálóba pattant (18-19).

Forrás: AFP/Franc Fife

Karabatic két percet kapott, Cupic kilőtte a jobb felsőt (18-20). Elúszni látszott a meccs a címvédőnek, Accambray rontott, Kopljar nem (18-21), majd Bingo lövését védte Alilovic.

A 47. percben Fernandez kapott kétperces kiállítást, Abalo azonban labdát szerzett, és emberhátrányból szépített (19-21).

A következő, végletekig kijátszott ziccert Nincevic értékesítette (19-22). A 49. percben Vukovic letarolta Abalót, jogos volt a két perc, majd a francia szélső hetest harcolt ki, amit Joli kihagyott.

A másik oldalon Bingo is vétkezett, Cupic ezúttal Karabouénak vágta be a büntetőt (19-23). Az 52. percben Duvnjak szabálytalankodott Karabaticcsal, a bírók úgy ítélték meg, két percet érően, Abalo azonban elveszítette a labdát.

Kopljart az emberhátrány sem zavarta (19-24), Bertrand Gille szépített (20-24). Vukovic a védőfölény ellenére ugyancsak besétált a kapuig (20-25).

Horvát időkérés után Bicanic hatra hizlalta az előnyt (20-26), Barachet hetest harcolt ki, Fernandez bevágta (21-26), csakúgy, mint az 57. percben (22-26).

Duvnjak bombájával visszaállt az ötgólos különbség (22-27), Horvat is betalált (22-28). Az utolsó percet Omeyer két bravúrja vezette be, az utolsó gólt mégis Lackovic jegyezte - Horvátország 29-22-re győzött, és miután Magyarország kikapott a szlovénektől, bejutott az elődöntőbe.