Huszonegypontos előnyt szórakozott el a Lakers

A Los Angeles Lakers hiába vezetett a harmadik negyedben már 21 ponttal is a Washington Wizards otthonában, végül öt ponttal kikapott az észak-amerikai profi kosárlabdaliga (NBA) szerdai játéknapján.

A Los Angeles-i együttes - melyben a 30 pontos Kobe Bryant az utolsó periódusban 10 mezőnykísérletéből csak egyszer volt eredményes - 24 órán belül második kínos vereségét szenvedte el, kedden ugyanis a szintén gyenge szezont futó Detroit Pistonstól kapott ki. A Washingtonnak szezonbeli 38. meccsén ez volt a kilencedik győzelme, és utoljára 2006-ban verte meg a Lakerst.

Az All Star-hétvége előtt szárnyaló New York az utóbbi kilenc meccséből már a hatodikat bukta el, a Knicks üdvöskéje, Jeremy Lin 20 pontig jutott San Antonióban.

A tavaly nagydöntős Miami sorozatban 11. hazai találkozóját nyerte meg, LeBron James 31 ponttal és 11 lepattanóval zárt az Atlanta ellen. A Heattel 2006 áprilisa óta először fordult elő, hogy egyetlen triplát sem szerzett, ezzel 515 meccses szériája szakadt meg.

A remeklő Oklahoma Cityben Russell Westbrook 31, míg a világbajnok Kevin Durant és a csereember James Harden 30-30 ponttal vette ki részét a Thunder sorozatban 14. otthoni diadalából. A Phoenix a harmadik negyedben már 16 ponttal is vezetett.

A tavaly alapszakaszgyőztes és jelenleg is listavezető Chicago az előző szezon legjobbjává választott Derrick Rose-nak köszönheti milwaukee-i sikerét, a 30 pontos Bulls-vezér a dudaszó pillanatában szerezte a győztes kosarat.

Izgalmasan alakult a hajrá a New Jersey csarnokában is, a házigazdák Jordan Farmarnak 0.2 másodperccel a vége előtt beesett triplájával kerekedtek felül a Los Angeles Clippersen.