A címvédő és házigazda Szolnok fennállása során negyedszer nyerte meg a férfi kosárlabda Magyar Kupát, miután a hétfői döntőben legyőzte az Atomerőmű csapatát.

döntő:
Szolnoki Olaj KK - Atomerőmű SE 85-75 (19-20, 24-23, 26-17, 16-15)
legjobb dobók: Trotter 26, Báder 17, Mills 14, Nikolov 14, illetve N. Williams 15, Frost 12, Kovács 11

A döntőben két Eurochallenge Kupában indult csapat találkozott, a paksiak a csoportkör után búcsúztak a kontinenssorozattól, a Tisza-partiak viszont a hónap végén négyes döntőt vívnak Debrecenben.

A címvédő szolnokiak egy 11-0-ás sorozattal kezdtek, ám a nyitónegyed végén már az Atomerőmű vezetett. A folytatásban a tavaly honosított Trotter vezérelte házigazdák tovább futottak az eredmény után, és a 17. percben utolérték ellenfelüket (37-37). A félidőben 43-43 volt az állás, Trotter ekkor már 22 pontnál tartott.

Térfélcsere után fokozatosan ellépett Pór Péter együttese, Mills és Báder alaposan belelendült, míg a vendégeknél csak N. Williams jeleskedett. A 28. percben 67-52 állt a nagyórán, az utolsó játékrész 69-60-ról indult. A zárószakaszban Frost és Kovács révén két pontra visszajöttek a paksiak, ám a hajrá ismét a hazai csapaté lett, amely végül megszerezte negyedik kupaaranyát.

A szolnokiak korábban 2002-ben, 2007-ben és tavaly hódították el az MK-serleget, akkor is valamennyi alkalommal hazai pályán.

a 3. helyért:
Fortress Lami-Véd Körmend - Albacomp-Fehérvár 77-75 (19-16, 13-22, 20-17, 25-20)