Győzelemmel kezdte meg a nőikosárlabda-bajnokság döntőjét a címvédő Sopron, miután a hétfői nyitányon 79-60-ra verte a vendég Győrt.

Eredmény, döntő, 1. mérkőzés:
Uniqa-Euroleasing Sopron - UNI Seat Győr 79-60 (22-15, 23-17, 20-15, 14-13)
a legjobb dobók:
Fegyverneky 20, Fűrész 16, Krnjics 13, Horti 11, illetve Laklóth 11, Hollingsworth 11, Rasheed 10

A nyolcadik bajnoki címükre hajtó és a bajnoki idény során még veretlen soproniak - főként a válogatott csapatkapitánya, Fegyverneky révén - már a nyitónegyedben magukhoz ragadták a kezdeményezést, a 13. percben pedig már tíz pont fölé nőtt a különbség (29-18).

Az első NB I-es döntőjét játszó, Laklóth vezette Győr jóval kevesebb lepattanót szerzett, így a nagyszünetben már 45-32 volt az állás.

Térfélcsere után a vendégek négy perc alatt csak négy pontot hoztak össze, így még komolyabb hátrányba kerültek, Székely Norbert együttese tartotta a tempót, és 57-36-nál gyakorlatilag eldőlt a találkozó.

A triplákat szenzációsan dobó és címét nemrég a Magyar Kupában is megvédő Sopron az utolsó negyedben gyakorlatilag örömkosárlabdát mutatott be, Fegyverneky - a meccs legjobbja - elérte a 20 pontot, a hajrában már a fiatalokat pályára küldő házigazdák pedig magabiztosan besöpörték a döntő első felvonását.

Az egyik fél harmadik sikeréig tartó finálé második mérkőzésére csütörtökön 18 órakor kerül sor Győrben.