Magyarország rendezi a 2014-es téli olimpiai jégkorongtorna egyik selejtezőcsoportját, miután a magyar válogatott a harmadik helyen végzett a divízió I-es világbajnokságon, és így a világranglista 19. helyére lépett elő.

A viadalra november 8. és 11. között kerül majd sor a Papp László Sportarénában. A négy országot felvonultató tornán a magyar csapat ellenfelei között biztosan ott lesz a holland és a litván együttes, míg a harmadik rivális jelen állás szerint a szerb válogatott lesz.

A csoportból az első helyezett jut tovább a második körbe, amelynek a pillanatnyi helyzet ismeretében Lettország lesz a házigazdája 2013. február 7-10. között.

Lettországban a vendéglátó letteken kívül várhatóan Szlovéniával és Dániával kell megküzdenie továbbjutása esetén a magyar csapatnak, a csoport győztese kijut a 2014-ben Szocsiban sorra kerülő téli ötkarikás játékokra.