Az első félidőben már héttel égett, végül 29-24-es vereséget szenvedett a Pick Szeged férfikézilabda-csapata a Dinamo Minszk otthonában a Bajnokok Ligája D csoportjának 4. fordulójában.

Eredmény, férfi BL, 4. forduló, D csoport:
Dinamo Minszk (fehérorosz) - Pick Szeged 29-24 (17-10)
v: Din, Dinu (románok)
a magyar csapat gólszerzői: Larholm, Zubai 4-4, Prodanovic, Sulc, Blazevic, Ancsin, Balogh, Pribanic, Kekezovic 2-2, Vadkerti, Budai

A találkozó elején fej fej mellett haladtak a csapatok, majd Bogdanov, a hazaiak kapusa kifogott egy jobb periódust, ezt pedig társai támadásban kihasználták, és háromgólos vezetésre tettek szert. A fehérorosz gárda ezt követően sem állt le, többször is kihasználta a magyar csapat labdavesztését, és az ötgólos Sevaljevic vezetésével a félidőben 17-10-re vezetett.

A fordulást követően állandósult a különbség, a Szeged nem nagyon tudott közelebb kerülni riválisához. Skaliczki László együttese tíz perccel a vége előtt három gólra feljött, de ennél jobban nem tudta megközelíteni ellenfelét.

A BL-ben most egy hónap szünet következik. A Szeged legközelebb november 18-án lép pályára, amikor az eddig százszázalékos spanyol Barcelonát fogadja.

A csoport állása:
1. FC Barcelona 6 pont/3 mérkőzés (92-70)
2. Füchse Berlin 6/4 (113-108)
3. Croatia Zagreb 3/3 (84-82)
4. Dinamo Minszk 3/4 (105-105)
5. Pick Szeged 2/4 (103-117)
6. Schaffhausen 2/4 (107-121)

Az élő közveztítés, első félidő:

Prodanovic góllal nyitotta a mérkőzést (0-1), Onufrijenko egyenlített (1-1). Sulc lövése becsorgott (1-2), válasuol Onufrijenko és Doroscsuk is gólt szerzett - először előny a hazaiaknál (3-2).

Onufrijenko tarthatatlan, 4-2 oda. Blazevic találatát követően néhány Bogdanov- és Tatai-védés után Zubai egyenlített (4-4).

Sok örömre nincs ok, a 11. percben Rutenka és Doroscsuk találatával ismét kettő a különbség. Skaliczki László 7-4-nél időt kért, Zubai góllal tért vissza (7-5). Prodanovic faraghatta volna a hátrányt, de kihagyott egy hetest. Bezzeg Sevaljevic és Atman nem hibázott (9-5).

Negyedóra után Ancsin lőtt okos gólt jobbátlövőből (9-6), majd Atman és Sevaljevic vert be egy-egy hetest, Rutenka emberelőnyös labdaszerzését követően pedig 12-6-ra nőtt a hazai előny.

Blazevic bepattintott gólja után letelt a kiállítás, de a húsz perc alatt összeszedett ötgólos különbség nagynak tűnt. Szerencsére Buday végre belőtte a büntetőt (12-8), de Babicsevet is sikerült megjátszania a hazaiaknak (13-8). Zubai kétszer is szépített (14-10).

Az utolsó öt percnek egy pimasz hazai hetes után 16-10-ről vágtak neki a csapatok, de Bruka nullaszögből is bevágta (17-10), Blazevic a kaput se találta el. Az utolsó percekben hiába hibázott el több támadást is a fehérorosz csapat, nem sikerült gólt lőni - a félidő 17-10-es hazai előnnyel zárult.

Második félidő:

Mikler védéssel és Balogh-góllal indult a második félidő (17-11), válaszult egy kiállítást és egy hetesgólt kapott a magyar együttes (18-11). Bruka góljára Ancsin válaszolt (19-12).

Balogh egy labdaszerzést követően jobbszélről hatra csökkentette hátrányát (20-14), de nagyon úgy tűnt, az első félidő annyira megfogta a csapatot, hogy innen már nincs visszaút.

A 40. percben 23-15-re nőtt a hazaiak előnye, Larholm emberelőnyből lőtt két gólt, majd Pribanic is beköszönt (23-18). A 46. percben már csak négy az előny, időt is kértek a fehéroroszok.

Csodaközelben a Szeged, zsinórban szerzett negyedik góljával már csak három a különbség (23-20), de Babicsev emberhátrányban is gólt szerzett (24-20). Vadkerti és Szkopincev váltott gólt, majd Rutenka jött (26-21).

Két Larholm-találattal háromra csökkent a különbség (26-23), az 57. percre Atman harmadik góljával 28-24-re nőtt a hazai előny. Skaliczki László időt kért.

Sevaljevic hetese nem osztott, nem szorzott, a vége 29-24 lett.