Az FTC bravúros teljesítménnyel 28-24-re legyőzte a 2011-es győztes és most is az esélyesek közé sorolt vendég norvég Larvikot Dabason a női kézilabda Bajnokok Ligájában, így két forduló után - akárcsak a másik magyar BL-szereplő, a Győri Audi ETO KC - százszázalékos mutatóval vezeti csoportját.

Percről percre

Női BL, 2. forduló, C csoport:
FTC-Rail Cargo Hungaria - Larvik (norvég) 28-24 (16-12)
Zácsik 6, Tomori 5, Pena 4/3, Kovacsicz 4, Vérten 3, Cifra 3, Szucsánszki 2, Szamoránsky P. 1, illetve Riegelhuth 7, Edin 7/3, Hammerseng 3, Mörk 3, Blanco 2, Wibe 1, Breistol 1.

Mindkét csapat nyert a nyitófordulóban: az utóbbi két KEK-kiírásban diadalmaskodó FTC Volgogradban hengerelt (37-21), míg a 2011-es BL-győztes Larvik 39-31-re intézte el a magyar együttes jövő szombati ellenfelét, a svéd Sävehofot.

Remekül kezdett dabasi otthonában a Ferencváros, és a 12. percben, amikor háromgólos (7-4) lett az előny, a vendégek időt kértek. Nem tört meg a lendület, egy újabb tízperces szakasz végén már 12-7 volt az állás, és az olimpiai bajnokok sorával felálló Larvik sorra kapta a kiállításokat - Pastrovics pedig két büntetőt is kivédett -, és így esélye sem lehetett a felzárkózásra.

A 26. percben 15-9-re lépett el a házigazda, ám négy kimaradt támadás megbosszulta magát: sorozatban háromszor volt eredményes a norvég együttes. A slusszpoén azonban Zácsiké volt: időn túli szabaddobása irányt váltott a blokkon, és utat talált Leganger kapujába.

Forrás: MTI-fotó: Illyés Tibor
A hatgólos Zácsikot nem lehetett megállítani

A második félidőt a korábbinál agresszívebb védekezéssel kezdte a norvég együttes, és feljött 18-15-re, amikor is emberelőnybe került az FTC, és újból megnyugtatóbb lett a különbség (40. perc: 20-15). Mozgósította maradék energiáját a vendégcsapat, és amikor három perccel később 21-19-re feljött, Elek Gábor vezetőedző időt kért. Látva az új - két gyors gólt is hozó - ferencvárosi taktikát, a norvégok trénere is időt kért.

Pastrovics kapus továbbra is remekül állt a rohamokat, ráadásul az egyre érettebb játékot nyújtó Cifra és Tomori is szállította a találatokat ebben a kritikus periódusban. Az 53. percben 26-20 lett az állás, és időt kértek a vendégek. Gyorsan dobtak két gólt, és ezzel jelezték: nem adták fel.

Elek Gábort tombolás miatt kiállították (egy mezőnyjátékost kellett lehívnia), és a létszámhátrányban Szucsánszki vette vállára csapatát, innen pedig már nem volt mitől tartani.

A mostani siker révén nem csak a Győrnek, hanem az FTC-nek is elérhető közelségbe került, hogy akár csoportgyőztesként jusson a nyolcas középdöntőbe.