Két góllal a Szeged győzött a Szolnok ellen a Vodafone férfivízilabda ob I 2012/13-as szezonjának első rangadóján, amelyet szerda este rendeztek a csongrádi fővárosban.

eredmény:
A-HID Szeged VE - Szolnoki Dózsa-KÖZGÉP 6-4 (2-1, 0-1, 0-0, 4-2)
legjobb góldobók:
Szivós, Molnár, Kayes, Somogyi, Younger, Kiss Cs. 1-1, illetve Gocic 2

Az idén egyaránt bajnoki álmokat dédelgető csapatok találkozóját teltház, azaz négyszáz ember előtt rendezték meg az Újszegedi sportuszodában. A legutóbb bronzérmes hazaiak rajtoltak jobban (1-0, 2-1) az előző bajnokságban hatodik, a mostani szezonra azonban jelentősen megerősödött Szolnokkal szemben, amelynek kispadjára vezetőedzőként visszatért Kovács István, aki idén nyárig a román válogatottat irányította.

A folytatásban ledolgozta minimális hátrányát (2-2) a vendégegyüttes, de a gólban addig sem gazdag meccsen ezzel befagyott az eredmény: a szünetig nem esett újabb gól. A harmadik játékrészben is a gyenge támadójátékhoz remek védekező munka társult mindkét oldalon, ennél fogva ebben a nyolc percben - szokatlan módon - egyetlen gól sem született.

Az utolsó játékrészben aztán annál több: négyet a szegediek, kettőt a szolnokiak szereztek, így az eredményesebb végjátéknak köszönhetően 6-4-es hazai sikerrel zárult a rangadó.