Az Uniqa-Euroleasing Sopron hazai pályán kikapott az olasz Schiótól szerdán a női kosárlabda Euroliga harmadik fordulójában.

Eredmény, 3. forduló, B csoport:
Uniqa-Euroleasing Sopron - Schio (olasz) 60-66 (17-22, 21-6, 10-20, 12-18)
a magyar csapat legjobb dobói: Milovanovic 22, Johnson 21

A 2009-ben Euroliga-negyedik Sopron a nyitónegyedben hétpontos hátrányba került az eddig hibátlan Schióval szemben. A folytatásban fordult a kocka, és a magyar bajnoki ezüstérmes a nyáron érkezett szerb Jelena Milovanovic és amerikai Shenise Johnson vezetésével faképnél hagyta az olaszokat. A félidőben 38-28 volt az állás.

Térfélcsere után Székely Norbert együttese három és fél percig nem talált a gyűrűbe, ezalatt az ellenfél egy pontra felzárkózott (45-44), majd a harmadik játékrész végére kiegyenlített (48-48).

Az utolsó negyedben szinte végig a Schiónál volt az előny, a házigazdák az utolsó négy percben már csak futottak az eredmény után.

Az egy győzelemmel és két vereséggel álló soproniak egy hét múlva a török Fenerbahcéhoz látogatnak.