Döntetlennel kezdte szereplését a világbajnokságra készülő magyar férfikézilabda-válogatott a csehországi Újévi Kupán Brnóban, ahol a szintén vb-résztvevő lengyelekkel végzett 27-27-re a nyitónapon.

Újévi Kupa, 1. forduló:
Magyarország - Lengyelország 27-27 (12-14)
a magyar gólszerzők: Császár 10 (2), Nagy L. 6, Harsányi 3, Nagy K. 3, Anincs 2, Zubai 2, Iváncsik G. 1

Mocsai Lajos együttese, amelynek a mostani az utolsó erőfelmérő tornája a vb előtt, a pénteki meccsen álmosan kezdett, az ellenfél négy góllal meglépett. Az első negyedóra elteltével sikerült az egyenlítés, utána már végig feszes csata zajlott a pályán. A szünetben a lengyeleknél volt az előny (12-14), a magyar szövetség honlapjának beszámolója szerint még a 40. percben is egygólnyival jobban állt a rivális (16-17). Az 50. percben aztán utolérte a Mocsai-csapat a lengyeleket (22-22), és végül döntetlennel zárult a mérkőzés.

Mocsai Lajos szövetségi kapitány: "Értékes döntetlent értünk el a rendkívül erős, és a kihagyott olimpia miatt a világbajnokságra kettőzött erővel készülő lengyel válogatott ellen. A mérkőzés elején több labdát eladtunk, indításból és átlövésekből gólokat kaptunk, így 6-2 után váltanunk kellett. Váltogattuk a nyitott és a zárt védekezési formákat a meccs során, egy ideig Krivokapic szerepelt jobbszélsőben, és a belső védőinket is végig variáltuk. A hajrában Császár és Tatai is jól teljesített, 27-25-ös lengyel vezetést követően tudtunk Tatai bravúrja után egyenlíteni, sőt, akár győzhettünk is volna, de furcsa módon a végjátékban Lékai gólját érvénytelenítették belemenés miatt. A célunkat elértük, fontos tapasztalatokat szereztünk, és a játék képe alapján megérdemeltük a döntetlent."

a csoport másik meccsén:
Szlovákia - Csehország 30-22 (14-12)

A torna állása:
1. Szlovákia 2 pont (30-22)
2. Magyarország 1 (27-27) és Lengyelország 1 (27-27)

Magyarország - Szlovákia 13.15

A spanyolországi világbajnokság 11-én kezdődik, a magyarok 12-én játsszák majd az első mérkőzésüket, Egyiptom legjobbjaival. Az Újév Kupa csapatai közül a magyar mellett még a lengyel lesz résztvevője a vb-nek.