A tavaly négyes döntőt vívott Szolnok férfikosárlabda-csapata hazai pályán 80-74-re kikapott a francia Paris Levallois-tól az Eurochallenge-kupa nyolcaddöntős szakaszának hatodik, utolsó fordulójában, ezzel búcsúzott a sorozattól.

Eredmény, nyolcaddöntős szakasz, 6. forduló, J csoport:
Szolnoki Olaj - Paris Levallois (francia) 74-80 (18-17, 20-17, 14-23, 22-23)
a magyar csapat legjobb dobói:
Báder 13, Szabó 12, Kalve 11, Florence 10

A teltházas találkozó képlete egyszerű volt, amelyik csapat nyer a Tiszaligetben, az lesz a szintén francia Gravelines mellett a másik negyeddöntős.

Az első félidő óriási csatát hozott, egyik alakulat sem tudott négy pontnál jobban meglépni, a magyar bajnok - főként Szabó Miklós találataival - a nagyszünetben 38-34-re vezetett.

Térfélcsere után az ellenfél 23-14-re hozta a harmadik negyedet, így Nenad Asceric tanítványai futottak az eredmény után, a 35. percben ki is egyenlítettek (69-69). A hajrában viszont a 26 pontos Sean May vezette párizsiak voltak jobbak, így ők kerültek a legjobb nyolc közé.

4. Holon 6.

A négyesből az első két helyezett, a Gravelines és Levallois jutott tovább a március 12-én rajtoló negyeddöntőbe.