Megvédte címét az Eger a női vízilabda ob I-ben, miután a döntő harmadik meccsén, szerdán ismét legyőzte a Szentest, így százszázalékos mérleggel lett ismét bajnok.

Eredmény, döntő, 3. mérkőzés:
ZF-Eger - Hungerit-Szentesi VK 14-6 (3-1, 4-1, 4-2, 3-2)
a góldobók:
Czigány 4, Pengő 3, Somhegyi, Antal 2-2, Keszthelyi, Zajácz, Pócsi 1-1, illetve Kövér-Kiss 4, Miskolczi, Kádár 1-1.
A párharcot összesítésben 3-0-ra nyerte az Eger.

A Bitskey-uszodában nagyjából 1300 néző előtt vívták az egri pólós nők párharcuk harmadik ütközetét a szentesiekkel.

A férfi bajnoki döntő hosszabbítása miatt negyedórás késéssel indult mérkőzésen 2-0, majd 3-1 után egytalálatnyira még felzárkóztak a vendégek, a második negyed derekától azonban alaposan elléptek a házigazdák. Czigány Dóra második gólja után már 7-2-es egri vezetést mutatott az eredményjelző, így a félidőre eldőlni látszott a bajnoki döntő.

Forrás: MTI/Kovács Anikó
Az egri Pócsi Bianka és a szentesi Hevesi Anita csatája

A harmadik nyolc perben folytatódott a hazai gólzápor, amire a szentesiek csak elvétve tudtak válaszolni. Az egri gárda válogatottjai közül különösen Czigány volt elemében, aki ekkor harmadszor - összesen pedig négy alkalommal - is betalált (11-4).

A befejező játékrészben afféle örömpólóval rukkolt ki az egri alakulat, amely roppant magabiztosan nyert 14-6-ra, egyszersmind gyűjtötte be a bajnoki címvédéshez szükséges harmadik győzelmet.