Az MKB-MVM Veszprém könnyedén érvényesítette a papírformát Szentpéterváron a férfikézilabda Bajnokok Ligája nyitókörében.

Férfi BL, A csoport 1. forduló:
Szanktpetyerburg (orosz) - MKB-MVM Veszprém 15-28 (7-12)

A szentpéterváriak az előző idényben tíz csoportmeccséből csak egyet tudtak megnyerni, így a négyes döntőre hajtó magyar bajnoknak csakis a győzelem lehetett a célja.

Csaknem negyedóráig állta a rohamokat az orosz együttes (4-5), utána viszont nőtt a különbség, és a szünetre már öt gólra hízott. A veszprémi csapat remekül védekezett, és a folytatásban sem volt ok az izgalomra.

A 37. percben 8-18 állt az eredményjelzőn, innentől pedig a hátralévő időben mindenki játéklehetőséget kapott a vendégeknél, Nagy Lászlót pedig pihentette Carlos Ortega vezetőedző.

A második körben már igazi rangadó vár a Veszprémre, szeptember 29-én ugyanis a német Rhein-Neckar Löwent fogadja, mely meglepetésre otthon veszített pontot ukrán riválisa ellen.

Rhein-Neckar Löwen (német) - Motor Zaporizzsja (ukrán) 31-31 (15-13)