A címvédő Győri Audi ETO KC esélyeshez méltóan szombaton 33-21-re nyert Nagybányán a női kézilabda Bajnokok Ligája második fordulójában.

Női BL, 2. forduló, A csoport:
Baia Mare (román) - Győri Audi ETO KC 21-33 (10-16)
Baia Mare:
Babeanu, Cetateanu, Ungureanu (kapusok), Bondar, Buceschi 2 (2), Geiger 3, Ghionea, Marin 3, Nechita 4, Oltean 1, Pirvut, Puiu 1 (1), Rudics 3 (3), Tanasie, Tatar 4, Tomescu. Edző: Costica Buceschi.
Győr: Herr O., Lunde (kapusok), Amorim 6, Bognár-Bódi 3, Bulatovic 2, Görbicz 6 (2), Hornyák Á. 1, Korsós, Kovacsics 1, Löke 9, Orbán A. 1, Rédei-Soós, Sirián, Szepesi 4, Tervel. Edző: Ambros Martín.
kiállítás: 6, illetve 8 perc
hétméteres: 7/6, illetve 2/2

A Győr egy hete szinte megalázta az osztrák Hypo NÖ-t, míg a jelenleg sérült Szűcs Gabriella nagybányai klubja vereséggel kezdett, a német Thüringer HC-tól kapott ki.

A Baia Mare negyedóráig tartotta a lépést a Győrrel, addig együtt haladt a két gárda, majd a feljavuló védekezésével ellépett az ETO. Az időkérés segített a hazaiakon (7-12 után 10-12), erre pedig Ambros Martin próbálta rendezni a sorokat. Ez sikerült, mert a szünetre visszaállt a megnyugtató előny.

A második félidő elején is a győriek irányították a játékot, és a máramarosi együttesnek csak akkor voltak fellángolásai, amikor emberelőnybe került. A 42. percben 23-16-ra vezetett az ETO, a lendülete pedig végig kitartott.

A Győr jövő vasárnap a Thüringer HC vendége lesz Nordhausenben.