Az Uniqa Euroleasing Sopron hazai pályán 73-67-re nyert a cseh Brno ellen szerdán a nőikosárlabda Euroliga nyitófordulójában. A Sopron története 100. sikerét aratta a sorozatban.

női Euroliga, 1. forduló, B csoport:
Uniqa Euroleasing Sopron - Brno (cseh) 73-67 (14-27, 14-13, 21-16, 24-11)
a magyar csapat legjobb dobói: Fegyverneky 25, Faris 14, Hawkins 12

A magyar bajnok az első negyedben tetemes, 13 pontos hátrányba került, de a folytatásban felzárkózott, a záró játékrésznek ötpontos hátránnyal vágott neki, majd öt perccel a vége előtt kiegyenlített.

A hazaiak lendülete a hajrára is kitartott, így végül megnyerték az összecsapást. A Sopron egy hét múlva a török Fenerbahcéhoz látogat.

Az Alba Fehérvár kikapott a montenegrói Buducnost Podgorica vendégeként szerdán a férfi Európa-kupa negyedik fordulójában, így továbbra is nyeretlen a sorozatban.

Eredmény, 4. forduló, F csoport:
Buducnost Podgorica (montenegrói) - Alba Fehérvár 67-61 (10-17, 29-14, 16-9, 12-21)
a magyar csapat legjobb dobói: Moore 12, Somogyi, Juhos 10-10

Az első Európa Kupa-szezonjukat három vereséggel kezdő fehérváriak villámrajtot vettek az 1/2-es győzelmi mérlegnél tartó Podgorica otthonában, ugyanis az első negyedet hétpontos vezetéssel zárták.

A folytatásban ugyanakkor már korántsem a magyar csapat kedve szerint alakultak a dolgok, a második és a harmadik játékrészt is komoly különbséggel elveszítette a fehérvári alakulat, amelynek így a zárófelvonásban már csak a felzárkózásra volt esélye. Carlos Frade vezetőedző 0/4-es mérlegnél tartó együttese jövő szerdán a török Ankarát fogadja.

Vereséggel kezdte meg Eurochallenge-kupa-szereplését a Körmend férfi csapata, amely szerdán az első fordulóban remek kezdés után kikapott az orosz Ljuberci vendégeként.

A vasi együttes a nyitónegyedben már 22-10-re ellépett a sorozat tavalyi, debreceni négyes döntőjében bronzérmet szerzett oroszoktól, akik a második negyedben fordítottak. A 45-44-ről induló második félidőben a hazaiak egy 20-6-os rohamot mutattak be, amellyel eldöntötték a találkozót.