A Szeged Szolnokon söpörte el a Szolnokot az MK-döntőben

Nem adott esélyt a hazaiaknak a Szeged a férfivízilabda Magyar Kupa döntőjében, így zsinórban harmadszor nyerte meg a sorozatot.

férfivízilabda-MK, döntő
A-HÍD Szeged VE - Szolnoki Dózsa-KÖZGÉP VSC 9-5 (5-1, 2-1, 1-1, 1-2)
a góldobók: Kiss Cs., Szivós 3-3, Juhász, Kunac, Molnár 1-1, illetve Vámos 2, Mitrovic, Hosnyánszky, Török 1-1

A vendégek parádésan kezdtek, s percek alatt 4-0-ra, majd a folytatásban 6-1-re is elhúztak. A szegedi kapuban Nagy Viktor remekelt, elöl pedig az Európa-bajnok Kiss Csaba és a világbajnok Szivós Márton sziporkázott.

A harmadik harmadban megpecsételődött a hazaiak sorsa: Molnár Tamás találatával már 8-2-re vezettek a vendégek.

A záró játékrészben Hosnyánszky Norbert és az ex-szegedi Török Béla csökkentette a hátrányt, de a vége így is magabiztos szegedi siker lett.

A Szeged 2012-ben és 2011-ben is kupagyőztes volt, a Szolnok tavaly is második volt.

A szintén Szolnokon megrendezett női magyar kupában a Dunaújváros csapata győzött, amely a vasárnap kora délutáni döntőben 10-9-re nyert a címvédő Eger ellen.