A Los Angeles Lakers sorozatban ötödik vereségét szenvedte el az NBA vasárnapi játéknapján.

A sérült Kobe Bryantet még hetekig nélkülöző kaliforniaiak ezúttal a vendég Philadelphiától kaptak ki, ráadásul az első negyedben egy újabb védő sérült meg: Xavier Henry a térdét fájlalja, MRI-vizsgálat rá.

A Lakers jelenleg 13-18-as mérleggel áll, még a nyugati főcsoport legrosszabb továbbjutója, a Dallas Maveriscks (17-13) is igen messze van tőle.

Pedig nem tűnt veszélyesnek a Lakers ellenfele: a Philadelphia 13 mérkőzés után most először nyert idegenben.

A Golden State egyhuzamban ötödik győzelmével kezdte meg 13 napos, hétmeccses túráját Clevelandben, a hosszabbítás után felülkerekedő oaklandiek legjobbja a 29 pontos Stephen Curry volt.

A 25/5-ös győzelmi mérlegével ligaelső Oklahoma City utóbbi 13 összecsapásából a 12-ediket nyerte meg, a houstoni sikerből a mesterlövészek listáját vezető Kevin Durant 33 ponttal és 13 lepattanóval vette ki a részét.