Az Érd - az egy héttel ezelőtti kilencgólos győzelmét követően - idegenben lőtt kevesebb góllal kiesett a női kézilabda KEK nyolcaddöntőjében, miután a szombati visszavágón 31-22-re kikapott a német Buxtehude otthonában.

A hazaiak a 40. percre ledolgozták hátrányukat (22-13), majd a folytatásban hét és kilenc gól között váltakozott a különbség, végül az utolsó percben a Buxtehude játékosai kétszer is betaláltak, így 31-22-re győztek, és 54-54-es összesítéssel, eggyel több idegenben szerzett góllal ők jutottak tovább a legjobb nyolc közé - írja a kezi.hu.

Eredmény, női KEK, nyolcaddöntő, visszavágó:
Buxtehude (német) - Érd 31-22 (16-12)
Buxtehude, játékvezetők: Kurtagic, Wetterwik (svédek)
Buxtehude: Gronemann, Lenz (kapusok), Agren 4, Bülau 7, Deen 3, Hayn 3, Kaiser, Lamp, Limberg, Oldenburg 1, Stapelfeldt 8, Techert 4, Ziegler 1. Edző: Dirk Leun.
Érd: Gridnyeva, Janurik, Oguntoye (kapusok), Balog, Bognár 2, Kisfaludy, Klivinyi 4, Koren 2, Kovács A. 1, Oláh, Schatzl 5, Szekeres, Török, Triscsuk 3, Vukcevic 3, Wolf 2. Edző: Szabó Edina.
kiállítás: 8, illetve 10 perc
hétméteres: 4/4, illetve 2/2
továbbjutott: a Buxtehude, 54-54-es összesítéssel, idegenben lőtt több góllal.

* * *

A Fehérvár KC egy góllal kikapott a Vác vendégeként a visszavágón, ám összesítésben két góllal jobbnak bizonyult ellenfelénél a női EHF-kupa nyolcaddöntőjében.

Eredmény, EHF-kupa, nyolcaddöntő, visszavágó:
Ipress Center-Vác - Fehérvár KC 25-24 (13-12)
továbbjutott: a Fehérvár, 46-44-es összesítéssel.

A múlt heti első összecsapást 22-19-re nyert a Fehérvár, a Vác pedig a 17. percre ledolgozta hátrányát (8-5). A folytatásban azonban jobban játszottak a vendégek, és tartották a döntetlen körüli állást.

A KEK- és az EHF-kupa-negyeddöntők sorsolását kedden tartják Bécsben.

* * *

Az esélyesebb spanyol Ademar Leon 28-19-re nyert a vendég Csurgó ellen a férfi EHF-kupa 16 csapatot számláló főtáblás küzdelmeinek első fordulójában, szombaton.

Férfi EHF Kupa, 16-os főtábla, A csoport, 1. forduló:
Ademar Leon (spanyol) - Csurgó 28-19 (13-9)

A csoportban a német Hannover - a Csurgó következő, szerdai ellenfele - , valamint a svéd Lugi HF szerepel még. A négyesből az első két helyezett jut tovább az áprilisi negyeddöntőbe.

Vasárnap, C csoport, 1. forduló:
Pick Szeged - Nantes (francia) 12.30

* * *

Lékai Máé csapata, a szlovén Celje meglepetésre csak döntetlent ért el az eddig pont nélküli Szentpétervár otthonában a férfi Bajnokok Ligája nyolcadik fordulójában.

Az eddig hibátlan Veszprém vasárnap rangadót vív a német Rhein-Neckar Löwen vendégeként Mannheimben, és ha nyer, biztos csoportelső.

Férfi BL, A csoport, 8. forduló:
Szanktpetyerburg (orosz) - Celje (orosz) 29-29 (16-13)
Croatia Zagreb (horvát) - Zaporizzsja (ukrán) 33-27 (16-16)

Vasárnap:
Rhein-Neckar Löwen (német) - MKB-MVM Veszprém 19.00

Az állás: 1. Veszprém 14 pont/7 mérkőzés, 2. RN Löwen 11/7, 3. Celje 7/8 (214-210), 4. Zaporizzsja 7/8 (224-244), 5. Zagreb 6/8, 6. Szanktpetyerburg 1/8

A csoportból az első négy helyezett jut a nyolcaddöntőbe.