A magyar női kézilabda-válogatott 25-25-ös döntetlent játszott az Eb-ezüstérmes spanyol csapattal Érden.

Eredmény, felkészülési mérkőzés:
Magyarország - Spanyolország 25-25 (13-14)

Az első félidőben a hajráig Németh András szövetségi kapitány együttese vezetett többnyire egy góllal, a szünetre mégis a vendégek mehettek előnnyel (13-14).

A fordulás után a hazai gárda futott az eredmény után, rendre egy-két góllal a spanyolok léptek meg, a végjátékban azonban a magyar válogatott Bulath Anita vezérletével visszakapaszkodott és döntetlenre mentette a meccset.

Az Európa-bajnoki hatodik magyaroknak a tavaszi szezonban a fő esemény az osztrákok elleni vb-selejtező. Az első mérkőzés június 5-én lesz Stockerauban, a visszavágónak június 13-án Győr ad otthont. A párharc győztese vehet részt a december 5. és 20. közötti dániai olimpiai kvalifikációs világbajnokságon.