LeBron James 44 pontja mit sem ért

LeBron James (Cleveland Cavaliers), NBA, kosárlabda
UNITED STATES, OAKLAND : LeBron James (R) of the Cleveland Cavaliers runs into the from Andre Iguodala and Stephen Curry of the Golden State Warriors in Game 1 of the 2015 NBA Finals in Oakland, California, on June 4, 2015. The Warriors defeated the Cavaliers 108-100 in overtime. AFP PHOTO / FREDERIC J. BROWN
Franchise-története során még egyetlen mérkőzést sem tudott nyerni az NBA nagydöntőjében a Cleveland Cavaliers kosárlabdacsapata, amely az idei finálé első mérkőzésén hosszabbítás után 108-100-ra kikapott a Golden State Warriors otthonában. Pedig LeBron James mindent megtett, de 44 pontja is kevés volt.

Eredmény, NBA, nagydöntő, 1. mérkőzés:
Golden State Warriors - Cleveland Cavaliers 108-100 (19-29, 29-22, 25-22, 25-25, 10-2) - hosszabbítás után
A párharc állása: 1-0 a Golden State javára.

Amíg LeBron James 44 pontot dobott, nyolc lepattanót szedett és hat asszisztot kiosztott, addig a hazaiak legjobbja, Stephen Curry 26 pontig és nyolc gólpasszig jutott. A hosszabbítást végül úgy nyerte 10-2-re a Warriors, hogy a vendégek az első nyolc kísérletüket elrontották. Pedig a rájátszásban, amikor James legalább 30 pontig jutott, csapata mindig nyert.

James hiába játszott jól, még mindig nem nyert NBA-döntős meccset a Cavs Forrás: AFP/Frederic J. Brown

A Golden State ezzel 47-3-ra javította szezonbeli hazai mérlegét, a rájátszásban eddig a kilenc otthon játszott mérkőzés közül csak egyszer kapott ki.

A Cavaliers ugyanakkor nem nyert még meccset az NBA nagydöntőjében, eddigi egyetlen szereplésük alkalmával, 2007-ben a San Antonio Spurs 4-0-ra verte.