Az Európa-bajnokságra készülő magyar férfi kézilabda-válogatott kikapott a szintén Eb-résztvevő szerb együttestől szombaton a délvidéki Zentán játszott felkészülési mérkőzésen.

Eredmény:
Szerbia-Magyarország 24-22 (14-11)

Szerbia: Szanics – Nikcsvics 1, Marszenics 1, Sesum 2, Rnics 2, Abutovics, Marjanovics 1. Csere: Nenadics 8 (3), Zelenovics 7, Beljanszki 1, Boskovics 1, Orbovics, Elezovics.
Szövetségi kapitány: Dejan Perics

Magyarország: Székely – Hornyák P., Ancsin G. 5, Schuch 2, Császár, Borsos, Iváncsik G. 1. Csere: Mikler (kapus), Pásztor Á. 2 (1), Nagy László, Nagy Kornél 4, Dzsamali 1, Zubai Sz. 1, Faluvégi 1, Bánhidi 1, Bodó 4.
Szövetségi kapitány: Talant Dujsebajev

Jobban bírták a hajrát a szerbek

A felmérőn a szerbek játszottak hatékonyabban az első félidőben, és bár negyedóra elteltével 7-6-ra még a vendégegyüttes állt jobban, a szünetig háromgólos előnyre tettek szert. Fordulás után közelebb zárkózott a magyar csapat, s a 45. percben már csak minimális különbséggel vezetett a házigazda (19-18). A hajrát azonban a vendéglátók bírták jobban, így két góllal nyerni tudtak.

A magyar csapat legeredményesebb játékosa Nagy Kornél volt Forrás: MTI/Kovács Tamás

Vasárnap a két együttes Kecskeméten ismét megmérkőzik egymással.

A kontinenstorna január 15-én kezdődik, a Talant Dujshebaev szövetségi kapitány irányította magyar együttes a D csoportban 16-án Montenegró, 18-án Oroszország, 20-án pedig Dánia legjobbjaival találkozik.