Kiütéssel Eb-elődöntős a női pólóválogatott

Szücs Gabriella, vízilabda
Belgrád, 2016. január 20. Szűcs Gabriella (j) és a francia Louise Guillet a belgrádi vízilabda Európa-bajnokság női tornájának negyeddöntőjében vívott Magyarország - Franciaország mérkőzésen 2016. január 20-án. MTI Fotó: Koszticsák Szilárd
A magyar női vízilabda-válogatott 18-6-ra legyőzte a francia csapatot a belgrádi Európa-bajnokság szerdai negyeddöntőjében, a négy közé jutással pedig legrosszabb esetben is biztosította helyét az olimpiai kvalifikációs tornára.

Eredmény, vízilabda-Eb, nők, negyeddöntő:
Magyarország - Franciaország 18-6 (6-1, 5-3, 2-2, 5-0) - az élő közvetítés
Belgrád
v.: Dutilh-Dumas (holland), Kunikova (szlovák)
gól: Keszthelyi 3, Takács 3, Antal 3, Bujka 2, Czigány 2. Kisteleki H. 1, Illés 1, Tóth I. 1, Csabai 1, Garda 1, illetve Bachelier 1, Aurore Sacre 1, Guillet 1, Barbieux 1, Tardy 1, Jaskova 1.

A magyar válogatott magabiztosan készülhetett az összecsapásra, ugyanis legutóbb tavaly decemberben, a Világligában 18-9-re, míg júliusban, a kazanyi világbajnokságon 18-3-ra győzte le mostani riválisát. Nem igazán hozta lázba a nézőket ez a párosítás, kis túlzással kongott az ürességtől a Kombank Aréna.

Szücs Gabriella Forrás: MTI/Koszticsák Szilárd

Bíró Attila tanítványai kellőképpen komolyan vették a mérkőzést, így már az első negyedben féltucat gólt szereztek, a nagyszünetre pedig hétgólos előnyt dolgozott ki (11-4). A folytatásban kissé belealudt a találkozóba a magyar válogatott, igaz, a franciák így is csak döntetlenre tudták hozni a harmadik negyedet.

A zárófelvonásra elfáradtak a franciák, szinte már lövésig sem jutottak el, a magyarok ezzel szemben könnyedén szerezték a gólokat, így végül fölényes győzelmet arattak.

A magyar csapat meccs előtti fogadkozása Forrás: MTI/Koszticsák Szilárd

"Ez a mérkőzés a csütörtöki elődöntőre való felkészülésünket szolgálta, ugyanis ez a francia válogatott nem a portugál vagy a török együttes szintje, de egy hajtós, agresszív csapatról van szó" - nyilatkozta a mérkőzést követően Bíró Attila, aki hozzátette, természetesen csütörtökön már egy sokkal keményebb összecsapásra számít. "Jó védekezést várok, akkor biztos, hogy nyerünk".

Antal Dóra elégedettebb lett volna, ha kevesebb gólt kapnak: "Van egy-két olyan hiba, amit ki lehetett volna küszöbölni, ezekre holnap jobban oda kell figyelni, mert egy élesebb mérkőzés lesz. A célnak ugyanakkor megfelelt ez az összecsapás, és már a következő mérkőzésre kell koncentrálni."

A márciusi, hollandiai olimpiai selejtezőtornán négy kvótát osztanak ki. Az Eb-n egyetlen indulási jog talál gazdára, azaz a biztos riói részvételhez aranyérmet kell nyerni.

Bíró Attila együttese csütörtökön 17.15-től az olaszokkal találkozik a fináléba kerülésért.