Fontos meccset nyert a Fradi a kézi-BL-ben

Szikora Melinda, Ferencváros, FTC, kézilabda
Budapest, 2016. február 27. Szikora Melinda, a Ferencváros kapusa a női kézilabda Bajnokok Ligája középdöntőjének utolsó, 10. fordulójában vívott FTC-Rail Cargo Hungária - HCM Baia Mare mérkőzésen a budapesti Syma rendezvénycsarnokban 2016. február 27-én. MTI Fotó: Kovács Anikó
Az FTC fontos győzelmet aratott a vendég Nagybánya ellen a női kézilabda Bajnokok Ligája középdöntőjének utolsó fordulójában, így csoportjában vagy a második, vagy a harmadik helyen végez, és a negyeddöntőben elkerüli a másik ág legjobb csapatát.

Eredmény, női BL, középdöntő, 1. csoport, 10. forduló:
FTC-Rail Cargo Hungaria - Baia Mare (román) 21-18 (14-7)
Syma-csarnok, 3500 néző
v.: Christiansen, Hansen (dánok)
gól: Pena 7, Zácsik 5, Szekerczés 4/4, Szucsánszki 2, Kovacsicz 1, Szamoránsky P. 1, Schatzl 1, illetve Nascimento 9/5, Pineau 4/1, Ardean Elisei 3, Vizitiu 1, Perianu 1
hetesek: 4/4, illetve 6/6
kiállítások: 12, illetve 6 perc

Az FTC-nek le kellett győznie a vendég Nagybányát ahhoz, hogy ne a negyedik helyen zárjon csoportjában, és ezáltal elkerülje a másik csoport legjobbját. Elek Gábor vezetőedző együttese február 5-én 32-24-re kapott ki Nagybányán, és azóta sem mutatott kirobbanó formát.

Szikora Melinda jól védett Forrás: MTI/Kovács Anikó

Ezúttal azonban remekül kezdett a Ferencváros, az 5. percben már 4-1-re vezetett, így időt kért a rivális. A vendégek ugyan a meccs egy rövid szakaszában jól játszottak, feljöttek 5-4-re, ám ezt követően Zácsik és Pena vezérletével ismét a hazaiak remekeltek. Fokozatosan húztak el, és a szünetre már hét gól volt a különbség.

A második félidő elején már 15-7 volt az állás, ám sorozatban háromszor betalált a Baia Mare. Rendezte sorait a magyar bajnok, és a folytatásban nem engedte ki kezéből az irányítást, biztosan őrizte előnyét.

A hajrában a korábbitól eltérő védekezési formációt választott a romániai együttes, ami zavart okozott a Ferencvárosnál. A nagybányaiak az 56. percben feljöttek 20-17-re, amikor Elek Gábor időt kért. Fontos pillanatban Szikora ziccert fogott, és ezzel eldőlt, hogy ki nyeri a fontos összecsapást.

Amennyiben a norvég Larvik vasárnap pontot veszít a francia Fleury otthonában, az FTC második lesz csoportjában, más esetben harmadikként zár.