A címvédő MVM Veszprém hazai pályán egy góllal legyőzte az alapszakasz-győztes Mol-Pick Szegedet a férfi kézilabda NB I felsőházi rájátszásában. Jövő szombaton Szegeden csapnak össze a felek, az a mérkőzés dönt a bajnoki aranyéremről.

A szegediek remekül kezdték a mérkőzést, villámgyorsan négygólos előnyre tettek szert (1-5), a lassan formába lendülő hazaiak csak a 20. percben tudtak egyenlíteni (9-9). A szünetre egygólos szegedi előnnyel vonultak a csapatok, ám a 41. percre már három góllal vezetett a Veszprém (22-19).

A véghajrá azonban szoros lett, az utolsó fél percben az egyenlítésért támadhatott a Szeged, ám sem akcióból, sem időntúli szabaddobásból nem tudott betalálni, így a Veszprém nagy csatában megnyerte a bajnoki cím szempontjából rendkívül fontos találkozót.

Momir Ilic és Jonas Källman Forrás: MTI/Kovács Anikó

A Szeged-Veszprém meccset jövő hét szombaton rendezik, ez a csata dönt az arany- és ezüstéremről.

A bronz sorsa már eldőlt, a Tatabánya 25-19-re verte a Vácot, így a harmadik helyen zárt. A mérkőzésen búcsúzott el a hazai közönségtől a 44 éves, egykori válogatott klasszis, Díaz Ivo.

Eredmények, K&H férfi liga, rájátszás, az 1-6. helyért:
Grundfos-Tatabánya - Vác 25-19 (13-8)
MVM Veszprém - MOL-Pick Szeged 30-29 (14-15)