A német válogatott 3-2-re legyőzte az Egyesült Államokat vasárnap az oroszországi jégkorong-világbajnokság magyar érdekeltségű, szentpétervári csoportjában.

A németek győztes gólját Korbinian Holzer ütötte 33 másodperccel a végső dudaszó előtt.

A magyar együttes pénteken 5-1-re kikapott az amerikaiaktól, hétfőn este pedig Németországgal találkozik. A csoport másik meccsén a finnek 5-0-ra kiütötték Szlovákiát.

A moszkvai A csoportban a dánok szétlövés után győzték le a rendes játékidőben továbbra is veretlen Csehországot, míg a svédek szintén a ráadásban győzték le 3-2-re Svájcot.

Eredmények, 6. forduló:
A csoport (Moszkva):
Svédország-Svájc 3-2 (0-1, 1-0, 1-1, 0-0, 1-0) - szétlövés után
Dánia-Csehország 2-1 (0-0, 0-1, 1-0, 0-0, 1-0) - szétlövés után

Az állás: 1. (és negyeddöntős) Csehország 15 pont/6 mérkőzés, 2. (és negyeddöntős) Svédország 13/6, 3. (és negyeddöntős) Oroszország 12/5, 4. Svájc 8/6 (16-21), 5. Dánia 8/6 (13-21), 6. Lettország 6/6, 7. Norvégia 5/5, 8. (és kiesett) Kazahsztán 2/6

B csoport (Szentpétervár):
Finnország-Szlovákia 5-0 (0-0, 2-0, 3-0)
Németország-Egyesült Államok 3-2 (2-1, 0-1, 1-0)

Az állás: 1. (és negyeddöntős) Finnország 18 pont/6 mérkőzés, 2. (és negyeddöntős) Kanada 15/5, 3. Németország 10/6, 4. Egyesült Államok 9/6, 5. Szlovákia 6/6, 6. Franciaország 5/5, 7. MAGYARORSZÁG 3/6 (10-27), 8. Fehéroroszország 3/6 (13-32).