Társoldalunk:

Kőkemény csoportban a BL-ben a Veszprém

2016.07.01. 14:29

A legutóbb ezüstérmes Veszprém a Barcelonával, míg a Szeged a címvédő Kielcével került azonos nyolcasba a férfi kézilabda Bajnokok Ligája pénteki csoportsorsolásán. Belehúzott a Győr is.

Ha létezik halálcsoport, akkor azt összerakták a Veszprémnek az EHF sorsolásán: gyakorlatilag az összes fajsúlyos klub az A csoportba került, ami jó hír a Szegednek, amely komoly esélyt kapott, hogy egy jó szerepléssel kedvező helyzetből várja a nyolcaddöntőt.

Férfi BL (ehf.com):
erősebbik ág:
A csoport: TELEKOM VESZPRÉM, Barcelona (spanyol), PSG (francia), Silkeborg (dán), Wisla Plock (lengyel), Flensburg-Handewitt (német), Schaffhausen (svájci), THW Kiel (német)

B csoport: Rhein-Neckar Löwen (német), Kielce (lengyel), Vardar Szkopje (macedón), PPD Zagreb (horvát), Meskov Breszt (fehérorosz), MOL-PICK SZEGED, Celje (szlovén), Kristianstad (svéd)

Nem húzott szerencsés kézzel a VeszprémForrás: MTI/EPA/DPA/Marius Becker

gyengébbik ág:
C csoport: La Rioja (spanyol), Metalurg Szkopje (macedón), Csehovszkije Medvegyi (orosz), Montpellier (francia), Elverum (norvég), az 1. selejtezőcsoport győztese
D csoport: HBC Nantes (francia), Tvis Holstebro (dán), Motor Zaporizzsja (ukrán), Besiktas (török), Dinamo Bucuresti (román), a 2. selejtezőcsoport győztese

A Győr is belehúzott

A legutóbb ezüstérmes Győri Audi ETO KC a címvédő CSM Bucurestivel került egy csoportba a pénteki csoportsorsolásán. A magyar és a román együttes mellett a dán FC Midtjylland és az orosz Rosztov Don szerepel majd a C csoportban.

Izgalmas ősz vár a győriekre isForrás: MTI/Kovács Anikó

A Ferencváros az elmúlt idényben harmadik macedón Vardar Szkopje és az orosz Asztrahanocska mellett a 2. selejtezőcsoport győztesével került a B jelű négyesbe.

Női BL (ehf.com):
főtábla:
A csoport: Buducnost Podgorica (montenegrói), Thüringer HC (német), Metz HB (francia), az 1. selejtezőcsoport győztese
B csoport: Vardar Szkopje (macedón), Asztrahanocska (orosz), FTC-RAIL CARGO HUNGARIA, a 2. selejtezőcsoport győztese
C csoport: GYŐRI AUDI ETO KC, CSM Bucuresti (román), FC Midtjylland (dán), Rosztov Don (orosz)
D csoport: Larvik (norvég), Esbjerg (dán), IK Sävehof (svéd), a 3. selejtezőcsoport győztese

A selejtezőcsoportok beosztása:
1. csoport: Glassverket (norvég), Podravka Koprivnica (horvát), Sercodak Dalfsen (holland), Yenimahalle (török)
2. csoport: HC Leipzig (német), Hypo NÖ (osztrák), Bera Bera (spanyol), GK Gomel (fehérorosz)
3. csoport: Krim Ljubljana (szlovén), Selgros Lublin (lengyel), Indeco Conversano (olasz), Iuventa Michalovce (szlovák)