Hangáék tökéletes hétvégét zártak

Hanga Ádám magyar válogatott kosárlabdázó
rkish Airlines Euroleague third place playoff Mercedes Benz Arena Laboral Kutxa Vitoria Gasteiz PBC Lokomotiv Kuban Krasnodar Malcom Dela
BERLIN, GERMANY - MAY 15: Adam Hanga (L) of Laboral Kutxa Vitoria Gasteiz in action againist Malcom Delaney of PBC Lokomotiv Kuban Krasnodar (R) during the Turkish Airlines Euroleague third place playoff between PBC Lokomotiv Kuban Krasnodar and Laboral Kutxa Vitoria Gasteiz at the Mercedes Benz Arena in Berlin, Germany on May 15, 2016. Maurizio Gambarini / Anadolu Agency
Hanga Ádám csapata, a Baskonia Vitoria Gasteiz az Euroliga-nyitányon és a spanyol kosárlabda-bajnokság negyedik fordulójában is nyert a hétvégén.

Az Euroligában legutóbb negyedik csapat hazai pályán 85-84-re verte a török Efes Istanbult, a magyar csapatkapitány 30 perc alatt 6 pontot, 4 lepattanót és 4 gólpasszt gyűjtött. A nemzetközi sorozat honlapja a forduló hetedik legszebb jelenetének választotta Hanga egyik dobásblokkolását.

Vasárnap a vitoriaiak az Andorra csapatát fogadták, és 95-77-es győzelmet arattak. Ezen a meccsen Hanga 28 perc alatt 13 ponttal, 6 lepattanóval és 4 gólpasszal zárt, ezzel csapata egyik legjobbja volt.

"Az idei Euroliga-szezonban mindenki játszik mindenkivel, eltűnt a csoportrendszer. A tavalyi győztes CSZKA Moszkva és a Fenerbahce kilóg felülről, utána 13-14 csapat ugyanolyan erőt képvisel. Sok izgalmas meccs lesz" - mondta a 27 éves légiós, hozzátéve: a bajnokságban az Andorra elleni sikerrel tették meg szebbé a heti teljesítményüket.