Hajszállal lett meg az idei első magyar BL-siker

Vojvoda Dávid, kosárlabda
Az Európa-bajnokságon is remeklő Vojvoda Dávid csapata egyik legjobbja volt.
Megszerezte első győzelmét a férfi kosárlabda Bajnokok Ligájában a Szolnoki Olaj: a magyar együttes szerdán a csoportkör második fordulójában drámai végjáték után 73-72-re nyert az olasz Sassari ellen.

E csoport, 2. forduló:
Szolnoki Olaj - Sassari (olasz) 73-72 (22-28, 14-16, 21-13, 16-15)
a magyar csapat legjobb dobói: Vojvoda 19, Popovic 13, Borisov 11

A magyar bajnok múlt kedden vereséggel kezdte meg szereplését a BL-ben, miután 92-49-re kikapott az AEK Athén vendégeként. A szolnokiak ezúttal már a sérült James Kinney nélkül álltak ki a Sassari ellen, amely idén januárban - még az Európa Kupa középszakaszában - 86-75-re kikapott a Tiszaligeti Sportcsarnokban.

Stojan Ivkovic együttese két negyed után már nyolcpontos hátrányban volt, ám ezt a harmadik negyedben le is dolgozta.

Vojvoda Dávid volt a szolnokiak legjobbja Forrás: MTI/Bugány János

A hajrában végül fej fej mellett haladt a két csapat, 13 másodperccel a vége előtt Wittmann Krisztián kosarával két ponttal vezetett a magyar együttes, a vendégek azonban 1 másodperccel a dudaszó előtt Tautvydas Lydeka révén két büntetőhöz jutottak. A litván center azonban az első kísérletét elhibázta, ezzel alakult ki a végeredmény.

A Szolnok egy hét múlva a német Ludwigsburghoz látogat.

Kétszeri hosszabbítás után nyert Sopron

A Sopron kétszeri hosszabbítás után 90-82-ra nyert a lengyel Polkowice vendégeként szerdán a női kosárlabda Euroliga első fordulójában. Yvonne Nicole Turner 33 ponttal, 7 lepattanóval és 10 gólpasszal, Sara Krnijc pedig 24 ponttal és 13 lepattanóval járult hozzá a magyar bajnokcsapat sikeréhez.

B csoport, 1. forduló:
Polkowice (lengyel)-UNIQA Sopron 82-90 (17-21, 16-20, 16-8, 16-16, 13-13, 4-12) - kétszeri hosszabbítás után
a magyar csapat legjobb dobói: Turner 33, Krnjic 24, George 14

Sterbenz László együttese egy hét múlva a címvédő orosz Jekatyerinburghoz látogat.