Megtört a Veszprém idei BL-átka

Nagy László
Veszprém, 2016. november 12. A veszprémi Nagy László (k) és Sebastian Skube, a dán Bjerringbro-Silkeborg játékosa (b) a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének 6. fordulójában játszott Telekom Veszprém - Bjerringbro-Silkeborg mérkőzésen a Veszprém Arénában 2016. november 12-én. MTI Fotó: Bodnár Boglárka
A Telekom Veszprém 29-24-re verte Dániában a Silkeborgot a férfi kézilabda Bajnokok Ligája A csoportjának 9. fordulójában. Ez volt az idei BL-szezonban az első idegenbeli győzelmük Nagy Lászlóéknak.

A Veszprémnek azok után, hogy oda-vissza kikapott a Paris Saint-Germaintől, fontos volt, hogy nyerjen Dániában, és ez magabiztos játékkal össze is jött neki. Az előző idényben döntős magyar csapat november 12-én úgy verte a vendég Silkeborgot 30-29-re, hogy a második félidő derekáig biztosan vezetett, ám a hajrát elrontotta. Ezúttal a második félidő közepén volt ok némi izgalomra, de így is magabiztos magyar siker született.

Nagy László még a veszprémi Silkeborg elleni meccsen Forrás: MTI/Bodnár Boglárka

Az elején egy-egy góllal vezetett a dán együttes és a Veszprém is, amely azonban a félidő feléig - elsősorban Mikler Roland nagyszerű védéseinek köszönhetően - négy találattal meglépett (4-8). A 20. percre a különbség ötre nőtt (5-10), de aztán némileg felzárkózott a Bjerringbro-Silkeborg (9-12). A hajrában viszont megint szépen védekezett ki hazai támadásokat a Veszprém, így a 29. percre újra tetemesre, immár hat gólra (9-15) nőtt a különbség, amely meg is maradt a játékrész végéig.

Feljöttek egyre

A második félidő vendéggóllal kezdődött - mint később kiderült, ekkor volt a legnagyobb a magyar előny (9-16) -, azután viszont sorozatban háromszor talált a veszprémi kapuba a hazai együttes (12-16). A 45. percben megint megnyugtató volt a magyar csapat vezetése (16-22), majd ismét fordult a kocka: dán időkérés és szűk öt perc alatt öt hazai gól következett (21-22). A veszprémi bizonytalankodásnak Chema vetett véget, aztán Sulic is eredményesnek bizonyult, és csakhamar öt gólra nőtt az előny (22-27), innen pedig már nem volt lehetősége a visszakapaszkodásra Bjerringbro-Silkeborgnak.

A magyar csapat először nyert idegenben a mostani sorozatban. A legeredményesebb veszprémi Momir Ilic volt hét góllal.

A BL februárban folytatódik.

Szombaton játszották:
THW Kiel (német)-Wisla Plock (lengyel) 24-24 (15-9)
Barcelona (spanyol) - Paris Saint-Germain (francia) 35-32 (14-14)
A Flensburg-Handewitt (német)-Schaffhausen (svájci) mérkőzést március 8-án rendezik.

Az állás: 1. Barcelona 16 pont/9 mérkőzés, 2. PSG 14/9, 3. Veszprém 10/9, 4. Flensburg 9/8 (204-192), 5. Kiel 9/9 (226-231), 6. Plock 6/9, 7. Silkeborg 4/9, 8. Schaffhausen 2/8